„Už před tři čtvrtě rokem jsem mým kolegům řekl, že už na funkci předsedy ČMKOS nebudu kandidovat a ani nechci, aby mě do ní navrhovali. Dokončím jen volební období,“ řekl Deníku Milan Štěch.

Ve vedení ČMKOS totiž pracuje od roku 1994, kdy byl osm let místopředsedou a pak dalších osm let předsedou. „Je to činnost manažerská, řídící a náročná. Rozhodl jsem se proto uvolnit místo jinému. Nikdy jsem neměl představy, že tam zestárnu. Jsem místopředsedou senátu a v práci v senátu budu pokračovat,“ vysvětlil Milan Štěch, který byl do senátu zvolený za obvod Pelhřimov a Jindřichův Hradec. „Na mém životě a prioritách se tím nic nezmění, budu dál hájit lidi, kteří se živí prací i drobným podnikáním. Budou mít dál možnost se na mě obrátit, když budou potřebovat konzultaci,“ dodal Štěch.

Odboráři se s ním však budou loučit neradi. „Znám Milana Štěcha osobně už hodně dlouho. Práci, kterou dělal pro zaměstnance jako odborář, hodnotím vysoko,“ uvedl předseda odborů v podniku TRW–Das Dačice Karel Krajíček. Věří, že Milan Štěch nepřestane být odborářem tělem i duší, ale zůstane jím dál.

„Záleží ale na tom, kdo po něm místo v čele odborů zaujme. Když odejde vysoce agilní člověk, jako je Milan Štěch, je to vždycky ztráta,“ uzavřel Karel Krajíček.

Jeho slova potvrdil i předseda odborů podniku ŽOS České Velenice Imrich Žec: „Jsme sice samostatné Odborové sdružení železničářů, ale myslím si, že byl schopen, vždy když bylo potřeba, pomoci pracujícím. Byl přínosem jednání v tripartitě. Vždy se snažil udržet sociální smír.“