„Kdyby to bylo třeba z technických důvodů, to bych ještě pochopila, ale dovolená, no to nepochopitelné. Všude akvaparky pláčou nad hubenou sezónou a na druhou stranu, když přišla vedra, tak si někdo vezme dovolenou. Byla tam hlava na hlavě a mně to přišlo jak za socialismu. Kdo si tohle z podnikatelů dovolí?“ ozvala se redakci jedna z návštěvnic vodního ráje.

Lidem tak nezbylo, než si chodit pro občerstvení do nedalekého supermarketu, protože u zbylého otevřeného kiosku u tobogánu byla stále obrovská fronta. A tak se zákazníci nákupního centra mohli setkat s nakupujícími jen v plavkách a případně s osuškou na ramenou, ze kterých občas i kapala na dlaždice voda.

Podle včerejšího vyjádření jednatele městské společnosti Sportrelax, pod které akvapark i bazén spadají, Zdeňka Turyny měli pracovníci v kiosku dlouho dopředu dovolenou naplánovanou.

„Viděl jsem to ale jako jednoznačné manažerské pochybení ze strany vedení bazénu, neboť měla být zajištěná náhrada. Kiosek byl skutečně dva dny zavřený, ale ve čtvrtek již opět fungoval,“ přiznává chybu Turyna. Doplnil, že po vzájemné dohodě i na základě tohoto problému, k 20. září odchází šéf bazénu a akvaparku Petr Cihla.

I když poslední zhruba týden, kdy panovala vedra, byla návštěvnost vodního parku skutečně velká, propad z července už podle Turyny nedohnala.

„Nízkou návštěvnost akvaparku v prvním prázdninovém měsíci sice trochu kompenzoval bazén, respektive jeho relaxační část, ale nástup veder ke konci srpna už na to nestačil,“ doplnil.

Podle Petra Cihly situace vyvstala minulý týden v úterý. „V této době již většinou léto a sezóna končí. Proto jsem dal lidem v kiosku dovolenou, neboť měli zaplacený léčebný pobyt s tím, že ještě v pondělí přijdou do práce, v úterý a ve středu nebudou a ve čtvrtek se uvidí. Nikdo ale nečekal taková vedra v této době. Bufet jinak jede nepřetržitě a ti lidé neměli ani jak si vybrat volno. Navíc jsem i upozorňoval restauraci, že bude dva dny zavřeno. A jak jsem sledoval, tak se zde nijak výrazné fronty netvořily,“ vysvětluje Petr Cihla.

Dodává, že v pátek se pak dohodl s jednatelem o ukončení pracovního poměru a nyní je ve stavu nemocných.

Tiskové prohlášení Sportrelaxu:
Firma Sportrelax JH, s.r.o., oznamuje, že dne 26. 8. 2011 byla podepsána Dohoda o ukončení pracovní smlouvy s vedoucím provozu plaveckého bazénu panem Petrem Cihlou. Ukončení pracovního poměru bylo dohodnuto na den 20. 9. 2011. Vzhledem k tomu, že pan Cihla dne 29. 8. onemocněl, byla dočasným vedením provozu plaveckého bazénu do ukončení výběrového řízení na post vedoucího provozu plaveckého bazénu pověřena jeho současná zaměstnankyně paní Ivana Stephan. Zdeněk Turyna