Již se tu prakticky jen seče tráva a vyklízí se. Heavy Machinery Services je totiž novým názvem společnosti Industry Plant LG, která se v březnu ocitla v insolvenci a změna názvu by měla být podle mediálního zástupce firmy Michala Donatha prvním reorganizačním krokem.

Již na konci května odešla podle šéfa odborové organizace Jaroslava Fialy stovka lidí a další postupně brány závodu opouštějí. „Patnáct lidí využilo možnosti a přešlo do závodu v Nymburku. Lidé měli nárok na dvouměsíční výpovědní lhůtu a tříměsíční odstupné, ale nakonec bylo vše jinak. Změnily se smlouvy z doby neurčité na dobu určitou, a to do konce května a 
u některých do konce června. A zaměstnanci dostali dvouměsíční plat formou odměny a důchodové připojištění. Pouze manželským párům, které byly ve firmě zaměstnané, dali tři měsíční platy," uvedl odborář s tím, že lidé raději volili pomyslného vrabce v hrsti, než aby čekali, jak by dopadl případný soud.

Ředitelka jindřichohradeckého úřadu práce Stanislava Zemanová včera potvrdila, že má informaci o patnácti posledních zaměstnancích českovelenické firmy, kteří 
v červnu končí.

Pokračování ze str. 1

 Co se týče stovky zaměstnanců českovelenického závodu Heavy Machinery Services, tedy bývalých železničních opraven, kteří ve firmě skončili již v květnu, o nich jindřichohradecký úřad práce podle ředitelky Stanislavy Zemanové  informace od firmy nemá.

„Je sezona, mohli si najít i jinou práci. A patnáct lidí bylo převedeno do Nymburka.

Právě součástí restrukturalizace firmy, která je v insolvenci, je podle mediálního zástupce Michala Donatha přesun výroby z Českých Velenic do Nymburka. „Je to i otázka racionalizace výroby, jinak firma nekončí," zdůraznil Michal Donath a doplnil, že dnes je obecně problém malé mobility pracovní síly, neboť jen málokdo je ochotný se za prací stěhovat.

Odborový předák českovelenických opraven Jaroslav Fiala vysvětluje, že výroba oficiálně skončila 31. května a nyní se fabrika zakonzervovává. „Areál a budovy ale nejsou firmy, takže se uvidí, zda se najde nový nájemce a začne nějakou výrobu," nastiňuje dny příští. Není však optimistický natolik, aby věřil tomu, že zde zůstanou opravny vagonů.

To si myslí i někdejší zaměstnanec ŽOS Richard Kliment, který odešel již před čtyřmi roky, kdy začaly problémy s výplatami.

"České Velenice a ŽOSka patřily k sobě. Byla to jedna z mála firem, která dokázala opravit parní mašinu od A do Z. Je smutné, že taková firma skončila," říká Richard Kliment, který zde pracoval od vyučení až do roku 2009.

Situací se zabývá i vedení města a další politici, neboť ztráta stovky pracovních míst je pro město u hranic velice citelná.