V Jihočeském kraji prvenství obhájila v kategorii do pěti set zaměstnanců vodňanská společnost A. Pöttinger. V kategorii do pěti tisíc zaměstnanců zvítězil vimperský závod ROHDE & SCHWARZ, stříbrnou příčku obsadil českobudějovický Robert Bosch. Na Vysočině byly tituly Zaměstnavatel roku uděleny pouze v kategorii do pěti tisíc zaměstnanců, kde si prvenství odnesla skupina firem PKS ze Žďáru nad Sázavou, která se loni umístila na druhém příčce. Pomyslný stříbrný kov si podle hodnotících kritérií zasloužila společnost Valeo Compressor Europe z Humpolce.

Radost z osobního setkání

Generálního ředitele Sodexo Benefity Daniela Čapka potěšilo, že si letos mohli vítězové převzít ceny osobně. "Myslím si, že se všem ulevilo, že se konečně můžeme scházet na živo. Loni se totiž tři ze sedmi vyhlášení regionálních vítězů i celorepublikové finále musely přesouvat do virtuálního prostoru,“ připomněl Čapek s tím, že v časech po covidu mnoho věcí v oblasti péče o zaměstnance nebude jako dříve. „O to zajímavější bude naše soutěž v této nové realitě," míní.

Letošní ročník se podle ředitele Klubu zaměstnavatelů Pavla Huláka trochu podobá loňskému. "Je v něčem podobný, protože kvůli covidovým omezením jsme opět museli vyhlášení výsledků posunout na druhé pololetí. Doufejme, že nyní na podzim se nám všechna vyhlášení, včetně celostátního finále, podaří realizovat s osobní účastí všech hostů,“ doufá Hulák za organizátora soutěže, Klub zaměstnavatelů.

Finále v listopadu

Letos pořadatelé připravili sedm regionálních vyhlášení, vždy pro dva kraje současně. V úterý 2. listopadu pak čeká všechny celostátní finále v pražském obchodním domě Máj, kde kromě republikových vítězů vyhlásí i doprovodné kategorie jako jsou: Cena personalistů za nejlepší HR projekt a Osobnost roku v oboru HR určené pro výjimečné individuality v oboru péče o lidské zdroje, které nominují účastníci regionálních setkání personalistů a o vítězi následně rozhoduje hlasování na LinkedIn.

Dojte také podruhé v historii soutěže k udělení ceny pro nejlépe hodnoceného zaměstnavatele očima samotných zaměstnanců ve spolupráci s Atmoskopem pod názvem Férový zaměstnavatel 2021 s dobrou atmosférou.

„Rok a půl života s covidem nám ukázal, že vedle ekonomických výsledků jsou pro úspěch firem minimálně stejně nebo možná ještě důležitější také lidé. Přístup k zaměstnancům se potom zúročí i v celkových finančních výsledcích firem. My věříme, že firmy mohou fyzické i psychické zdraví svých zaměstnanců podpořit i díky našim benefitům a ti se jim odvděčí dobře odvedenou prací a loajálností. To je také důvod, proč chceme oceňovat ty nejlepší zaměstnavatele a proč jméno naší společnosti již jedenáctým rokem spojujeme s hodnocením Zaměstnavatele roku,“ uzavřel Daniel Čapek a připomněl tak ještě jednu z vedlejších kategorií, a sice Cenu za ochranu zdraví zaměstnanců.

Výsledky ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu v Jihočeském kraji

Kategorie do 500 zaměstnanců
1. A. Pöttinger, spol. s r. o.

Kategorie do 5000 zaměstnanců
1. ROHDE&SCHWARZ závod Vimperk, s. r. o.
2. Robert Bosch spol. s r.o.

Výsledky ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu v kraji Vysočina

Kategorie do 5000 zaměstnanců
1. Skupina firem PKS
2. Valeo Compressor Europe s. r. o.

Sodexo v České republice

Od roku 1992, kdy Sodexo vstoupilo na český trh, poskytuje všech 2 000 zaměstnanců skupiny v ČR služby, které zlepšují kvalitu každodenního života. Sodexo nabízí firmám i institucím služby v oblastech zaměstnaneckých benefitů, motivačních programů a řešení pro veřejnou správu, ať už prostřednictvím elektronických karet a poukázek na stravování a volný čas, dárkových poukázek nebo systému na správu benefitů Cafeteria. Dále pak i služby v oblasti komplexních řešení služeb na míru u klienta (firemní restaurace a širokou škálu služeb facility managementu – správy budov, údržby mechanických zařízení a elektro, revizí, projekt managementu, úklidu a administrativních služeb).