„Moc se mi to tady líbí, celkově všechno. Chodila jsem nakupovat do staré samky. Prodavačky jsou tady příjemné. Budu chodit jen sem,“ říkala ve čtvrtek s úsměvem spokojená zákaznice nové prodejny Coop Tip v Lomnici nad Lužnicí Věra Gažíková.

Nebyla zdaleka jediná, kdo si chválil nejen prostory nové samoobsluhy, ale zejména její prodavačky. Spokojené pochvaly se ozývaly i od dalších prvních zákazníků. „Je to jen dobře, chodila jsem ráda nakupovat do starého obchodu a sem budu určitě chodit také,“ svěřila se i Martina Naiderová.

Ve čtvrtek totiž začal zcela nový obchod poprvé sloužit svému účelu. Zůstaly však prodavačky včetně vedoucí, na které byly lidé zvyklí z původního obchodu a ještě jim přibyla jedna nová posila. V současné době jich tam tedy pracuje celkem sedm.

„Mám to sem trochu stranou, ale určitě si sem cestu najdu. Viděla jsem, že tu mají cenově zajímavý a zároveň pestrý sortiment. Jsou tu navíc příjemné, velké a vzdušné prostory,“ uvedla Dagmar Němcová.

Majitelé pamatovali i na zákazníky s handicapem, takže je prodejna bezbariérová. Nezapomněli ani na pohodlný nákup pro motoristy. Nechali vybudovat patnáct parkovacích míst a příjezdovou cestu, kterou jako veřejnou komunikaci předají bezplatně městu, aby se o ni staralo dál.

„Nově postavená prodejna Coop Tip Lomnice nad Lužnicí je naší druhou největší investicí po roce 1998, kdy jsme dokončili supermarket Jihlava. Spolupracovali jsme na ní se zástupci firem, které už známe dlouhou dobu a máme s nimi dobré zkušenosti,“ uvedl předseda spotřebního družstva Jednota Radim Klaška.

Původně v letech 2005 až 2007 přemýšleli podle jeho slov o rekonstrukci nebo nové výstavbě. V květnu roku 2008 padlo rozhodnutí pro novou výstavbu. V srpnu 2009 pak začala samotná výstavba a v prosinci byla hotová.

Předtím si však museli podle Radima Klašky nejprve od města odkoupit pozemek na příjezdovou cestu, zároveň také koupili zchátralý dům se zahradou, který museli nechat zdemolovat.

Zastavěná plocha obchodu má 616 metrů čtverečních, z nich polovinu zaujímá samotná prodejna a druhou polovinu tvoří zázemí. Vytápění je plynové, ale dotápění a klimatizaci zabezpečuje ekologické tepelné čerpadlo.

„Jsem rád, že se podařilo obohatit město o zařízení, které tady chybělo. Věřím, že se sem budou zákazníci rádi vracet,“ poznamenal starosta města Karel Zvánovec.

Bývalou prodejnu podle Radima Klašky pronajmou pro obchod s asijským zbožím. Ve smlouvě však bude zakotvená podmínka, že tam nový nájemce nesmí prodávat potraviny.