Samostatně stojící sklad v blažejovské místní části Oldřiš zastihli hasiči ze dvou třetin v plamenech. Na místo vyjeli krátce po páteční půlnoci.
Majitel zde měl uložené náhradní díly na automobily, rodinné věci a několik tun soli z bývalé solné jeskyně. Plamenné hoření se přes příčky dostalo až do krovu a celé střechy. Hasičské jednotky dostaly požár pod kontrolu po půl druhé ráno. Úplně uhašen byl až v půl páté.

K požáru dorazili hradečtí profesionálové a dobrovolní hasiči z Jindřichova Hradce, Strmilova, Jarošova nad Nežárkou a Kunžaku.


"Po závěrečném průzkumu se zasahující jednotky vrátily na své základny kromě jarošovských. Ti požářiště monitorovali až do 11. hodiny dopolední. Při požáru naštěstí nebyl nikdo zraněn. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření a škoda na blažejovském skladu přesáhla milion korun," uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.


Vlhkému zimnímu počasí navzdory hořelo ještě v Třeboni. V sobotu mezi druhou a třetí hodinou ranní spěchali zdejší profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Branné k požáru bytu. Hořelo na půdě řadového domu v třeboňské ulici Svobody. Záchranná služba už měla v péči jednu zraněnou osobu. Druhou snesli hasiči dolů po žebříku.

Po třetí hodině ráno nahlásil velitel zásahu, že je požár pod kontrolou. Termokamerou pak hasiči kontrolovali a dohašovali mezistropní prostory. Rozkacený živel definitivně zažehnali krátce před pátou hodinou ranní. Oheň v Třeboni způsobil škodu v hodnotě milion a půl. Hodnota uchráněného majetku byla vyčíslena na čtyři miliony korun. Příčina vzniku požáru je rovněž v šetření.