Na Jindřichohradecku ve vedru na sebe požáry nenechaly dlouho čekat.

Nejnáročnější byla neděle pro dobrovolné a profesionální hasiče na Dačicku.  Jak již Deník informoval, na operační středisko byl odpoledne nahlášen požár lesního porostu u Vlastkovce na Slavonicku, a to prostřednictvím služby leteckého monitoringu Kraje Vysočina.

„Vzhledem k netradičnímu způsobu ohlášení bylo pro hasiče komplikací požár v hlubokých lesích najít. Jako první se k ohni dostala slavonická dobrovolná jednotka. Prvotní průzkum ukázal, že se jedná o požár lesní školky na ploše více než půl hektaru, která se nachází uprostřed vzrostlého lesa," popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Velitel zásahu si vyžádal posily z okolních obcí a cisternu z Jindřichova Hradce.  Operační středisko vyhlásilo druhý stupeň poplachu.

„Hasiči na místě museli řešit dodávku vody, kterou zajistili kyvadlovou dopravou cisternami z blízkého rybníka, kde zřídili čerpací stanoviště," uvedla Matějů s tím, že zhruba za dvě hodiny dostali hasiči požár pod kontrolu. Podle policie je škoda 200 tisíc korun. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičského sboru, podle kterého  byla příčinou požáru nedbalost. Vyšetřování pokračuje.

Necelou hodinu před nedělní půlnocí vyjížděli hasiči  z Dačicka k ohni znovu. Ve Velkém Pěčíně u Dačic byl ohlášen požár truhlárny.

Z původně ohlášeného požáru truhlárny v neděli před půlnocí ve Velkém Pěčíně na Dačicku průzkum hasičů ukázal, že hoří naskládané dřevo. Na místo vyjela i posádka výškové plošiny z centrální jindřichohradecké stanice, která byla nakonec odvolaná. Za necelou hodinu hasiči dostali požár pod kontrolu. Škoda je 2800 korun, příčina je předmětem šetření.