Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kdyby babička zemřela ještě před požárem

České Budějovice - Jsem vnuk paní, která zemřela v českobudějovické nemocnici 6. února. To, co se po celou dobu vyšetřování dozvídám z novin, je až zarážející.

22.2.2010
SDÍLEJ:

Tisková beseda ráno po požáru v českobudějovické nemocniciFoto: DENÍK/Jaroslav Sýbek

V sobotu 6. února kolem 22.40 h jsme se telefonicky dozvěděli, že babička zemřela za závažných okolností. V neděli jsme proto navštívili nemocnici, kde nám paní doktorka Pešková oznámila, že babička uhořela na lůžku. To bylo jak zlý sen.

Chvíli poté přišel podat vysvětlení ředitel nemocnice Břetislav Shon. Oznámil nám, že je vše v šetření kriminální policie, ale že už mohla být babička mrtvá předtím, než začala hořet.

Jak něco takového může říci, aniž by znal nějaké výsledky vyšetřování. Pak se nám omluvil, že je mu to moc líto a ať na nás necháme kontakt paní Peškové, a řekl nám, že musí za novináři a politiky.

To byla jediná a poslední komunikace ze strany nemocnice. A ne jak se píše v novinách, že je nemocnice s pozůstalými v kontaktu. Jestli kontakt znamená to, že na nás mají telefonní čísla, tak to potom ano…
Dokonce ani neoznámili, že je po soudní pitvě a je dán souhlas k pohřbení. Asi jsme jim nestáli za to, aby nám cokoliv oznamovali.

Proč se zatajuje?

To nám oznámila vyšetřovatelka kriminální policie paní Nosková až ve středu 17. února. A to byl souhlas vydán už 8. února.

Já osobně jsem 10. února volal tiskové mluvčí policie Regině Tupé a ta mi sdělila, že o případu nic neví, ale že to oznámí tomu, kdo to vyšetřuje a že se nám určitě ozvou. Ozvali se. Ale až po týdnu. A to 17. února, jak jsem již zmínil. Proč tak dlouho a proč mi paní Tupá nesdělila, že můžeme babičku pohřbít?

Ve čtvrtek 18. února jsme navštívili vyšetřovatelku paní Noskovou. Je až k nevíře, že takový případ dle mého názoru dělá mladá a nejspíš ne tak zkušená vyšetřovatelka. Na otázku, proč byla soudní pitva provedena v českobudějovické nemocnici, jestli to není střet zájmů, odpověděla: „Přece nepovezeme tělo do Jihlavy nebo do Prahy na znalecký posudek.“

Na tiskovou mluvčí policie jsem se také ptal. Paní Nosková řekla, že jí paní Tupá nic nesdělila a že se jí ani nemohla zeptat, proč můj telefonát nepředala.

Údajně je paní Tupá na dovolené a paní Nosková se jí nemohla dovolat. A dnes čtu v Deníku, jak vám poskytla informace k případu.
Případ se stále vyšetřuje, ale už se ví, kdy babička zemřela. Nevím, proč všude říkají, že to nevědí. Nám to ve čtvrtek oznámili jako hotovou věc.

Proč se pořád něco veřejnosti zatajuje. Ať si široká veřejnost o tom všem udělá obrázek sama. Já na to mám svůj názor a myslím si, že většina lidí smýšlí stejně jako já. Ale to bylo jasné už na začátku, jak pitva dopadne. V tom mě utvrdil pan ředitel už onu neděli po požáru.

Pro babičku by bylo vysvobozením, kdyby zemřela před požárem, ale na mě to všechno dělá dojem předem rozhodnutého případu. Mě by asi také trefilo, kdybych se koukal na to, jak nade mnou něco hoří a nemůžu nikam utéct…

Plno otázek

Mám plno otázek, na které nikdo nedokáže jednoznačně odpovědět. Nemocnice mlží a dělá si od začátku alibi v novinách. Každý, s kým o tom mluvím, mi to potvrdí. Tak to asi není jen můj názor, ale většiny slušných lidí.

Nezbývá, než vyčkat na závěrečné zprávy vyšetřování a na to, jak se v této situaci zachová nemocnice.

Rozhodně nemíníme nad tím mávnout rukou. Příště se to může stát někomu jinému a nemusí jít o staršího člověka, ale třeba o dítě…

Jindřich Klíma

22.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jindřichohradecké kino v kulturním domě Střelnice.

Koncert, kino nebo beseda. Kam se v pátek vydat?

Pořádková jednotka jihočeské policie cvičila ve čtvrtek v noci pátrací akci. Policisté si zkoušeli využití nové technologie p-Track.
27

Policisté pátrali cvičně po ztraceném houbaři pomocí nové technologie

Odvolit je možné i v posteli

České Budějovice – V pátek a v sobotu voliči odevzdají hlasy svým vyvoleným stranám a kandidátům do Poslanecké sněmovny.

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

Prachaticko - Nelegální úpravy a prodej hromadně účinných zbraní odhalili kriminalisté z českobudějovické expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu. Následoval zásah na několika místech na Prachaticku, a také obvinění šesti lidí z nedovoleného ozbrojování.

Lodhéřovští žáčci uklízeli okolí školy

Třeboň - Lodhéřovská malotřídka se již popáté zapojila do dobrovolnického projektu 72 hodin.

Výstavba lékařského domu v Bystřici se přiblížila

Nová Bystřice – Až 29 milionů korun by mohla stát výstavba lékařského domu na Mírovém náměstí v Nové Bystřici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení