Páteční požár v areálu dopravce Comett Plus v pondělí ještě stále zaměstnával hasiče.

Jak řekla mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů, pod zřícenou střechou jsou ložiska ohně ještě žhavá, proto je hasiči stále zkrápějí. O úplné likvidaci škod nemůže tak být dosud řeč.

Nové provozy

„Navíc jsou od soboty na místě i kriminalisté, kteří hledají stopy. Žádnou z verzí příčiny požáru tak dosud nevyloučili. Mohlo tedy jít jak o technickou závadu, tak o úmyslné založení,“ dodala Vendula Matějů.

Jak Deníku řekl generální ředitel Comett Plus Zdeněk Tuček, v současné době již jednají s pojišťovnou a zařizují nový servis.
„Na zaměstnance požár vliv neměl, již nyní připravujeme nový pneuservis, servis Iveco i místo na měření emisí. S diagnostikou pro přípravu na STK to tak rychlé ale zatím nebude,“ uvedl Tuček.

Škoda je 75 milionů

V tuto chvíli je už ale jasné, že škoda je vyšší než původně odhadovaná. Oficiálně sice hasiči uvádějí 50 milionů, ale tato cifra je již překonána. „Předběžná výše škody je vyčíslena na finanční částku kolem 75 milionů korun,“ potvrzuje jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

„Policisté a kriminalisté během víkendu pokračovali ve vyšetřování požáru. Se souhlasem statika policisté zahájili vyšetřování na místě. Společně s hasiči při odklízení trosek provádí ohledání místa činu ke zjištění ohniska požárů a jeho přesné příčiny,“ dodal Matzner.
Kvůli rozlehlosti místa, které zničil požár, budou práce policistů na místě pokračovat i další dny.