Operační důstojníci podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů k požáru vyslali profesionální jednotku ze stanice Blatná a svolali jednotky SDH obcí Blatná, Lnáře, Sedlice a Záboří.

"Podle původního ohlášení na tísňovou linku hořela střecha stodoly, ve které měly být vozy a další nespecifikovaný více či méně hořlavý materiál. Průzkum na místě postupně upřesňoval situaci. Především bylo důležité, že uvnitř hořící stodoly nejsou žádní lidé ani zvířata. Majitel zde měl dva elektromobily, 24 elektrických skútrů a všelijaké dílenské vybavení," popsala Vendula Matějů.

Požár zničil celý krov, střecha prohořela a hrozilo, že se propadne. Na jednom ze štítů byl přichycen zdroj elektrické energie. Velitel zásahu si proto na místo vyžádal elektrárenskou pohotovostní službu.

"Přestože již krátce po zahájení hašení, v 1.10 hodin, velitel nahlásil, že požár je pod kontrolou, je lokalizován, postup požáru byl tak rychlý, že ani okamžitý zásah hasičů nezabránil propadnutí střechy. V průběhu zásahu hasiči ve stodole objevili dvě acetylenové láhve, které hned začali ochlazovat. Likvidace požáru byla na operační středisko nahlášena v 2.50 hodin. Část dobrovolných jednotek velitel zásahu odeslal zpět na základny. Na požářišti zůstali blatenští profesionální a dobrovolní hasiči kvůli řádnému dohašení a kontrole požářiště. To bylo předáno majiteli okolo desáté hodiny dopolední," doplnila Vendula Matějů.

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na dva miliony korun, z toho jeden milion na objektu a druhý na uskladněných věcech. Příčinou vzniku požáru byla technická závada, ke které došlo v průběhu nabíjení dětského elektrického autíčka.