Požár byl na operační středisko jihočeských hasičů ohlášen v neděli minutu po 19. hodině s tím, že hoří rodinný dům. Ale průzkum na místě podle mluvčí hasičů Venduly Matějů ukázal, že jde o chatu. 

K požáru vyjeli profesionálníhasiči ze stanice Třeboň a automobilový žebřík ze stanice České Budějovice. Svolány byly jednotky SDH obcí Domanín, Třeboň-Branná, Lišov a Borovany.

Plameny zasáhly celou chatu. "Uvnitř objektu nikdo nebyl a nemáme hlášené žádné zraněné osoby. Hasiči natáhli hadicové vedení a zahájili hašení z několika směrů budovy. Podařilo se uchránit další vedle stojící objekty i porost. V 19.56 hodin velitel zásahu nahlásil, že požár je pod kontrolou. Dohašování včetně rozebírání konstrukcí a hledání a dohašování skrytých ohnisek jednotkám zabralo další dvě a půl hodiny," popsala Vendula Matějů.

Požár rodinného domu v Hamru na Táborsku způsobil škodu za dva miliony korun.
Sobotní požár domu v Hamru na Táborsku způsobil škodu za dva miliony korun

Vyšetřovatel hasičského záchranného sboru stanovil výši škody na 400 tisíc korun. "Příčina vzniku požáru je v šetření, pracujeme s verzí, která souvisí s provozem topidla," doplnila mluvčí.

Byl to o víkendu druhý požár na jihu Čech. V sobotu vyhořel rodinný dům v Hamru na Táborsku. Zde byla škoda dva miliony.