Rychlým zásahem policistů z obvodního oddělení ve Větřní skončili naštěstí všichni tři žháři ještě té noci u výslechu na služebně.

Hořící přestupek

„Sami ve výpovědi uvedli, že se zkrátka nudili a hledali nějaké vzrušení. Tak si je sami zajistili tím, že zapálili kontejnery na tříděný odpad, přesněji na papír,“ uvedl včera službukonající důstojník Josef Homolka. Podle policie se jednalo o jednoho devatenáctiletého a dva mladistvé žháře a jejich čin bude nyní klasifikován nejspíše jako přestupek.
Obecné ohrožení prý nenastalo, protože kontejnery jsou poměrně daleko od obytných domů.

„Budeme ale čekat na vyčíslení škody od obecního úřadu a pak se věc bude řešit přestupkovým řízením,“ dodal Homolka.
Jak doplnil starosta Kájova Miroslav Červ, jedná se o velice nebezpečný čin, a i když jeho následky nejsou fatální, škody na každém z kontejneru mohou být kolem dvou tisíc korun. Zachráněná hodnota už ale bude daleko vyšší.

Kohout u paneláků

„V těsné blízkosti ohně stály další kontejnery na tříděný odpad. To jsou zvonové plastové kontejnery, a každý stojí nejméně dvanáct tisíc. Na ně mohl oheň přeskočit,“ uvedl starosta.
Poškozené kontejnery bude nyní nutné opravit, přebrousit a znovu také nalakovat.

Dalším štěstím je, že byly plechové. Nicméně ohně plály několik metrů od panelových domů a dalších obydlených objektů.
Další hořící kontejner uhasila podle jeho slov sama v noci náhodná kolemjdoucí.

„Chtěl bych tímto Janě Jakubcové poděkovat, protože požáry jednak nahlásila, ale jeden z nich i sama uhasila,“ shrnul Miroslav Červ.