Právě senioři patří k velice zranitelné skupině obyvatel a jsou často oběťmi trestných činů, policisté s nimi dělají besedy často. Na besedě se dříve narození více dozvěděli o problematice podvodů a krádeží páchaných právě na seniorech.

„Policista jim vysvětlil, proč nepouštět do svých obydlí cizí lidi, kteří se pod různými záminkami snaží upoutat zájem, aby mu mohli v nestřeženém okamžiku odcizit finanční hotovost či cenné předměty nebo šperky. Rovněž seniory obeznámil s bezpečností situací na Slavonicku a prací celé policie na Jindřichohradecku,“ sdělila policejní mluvčí Hana Millerová.

I když pachatelé trestných činů páchaných právě na seniorech jsou zřídkakdy dopadnuti, vloni na podzim se kriminalistům na Jindřichohradecku podařilo odhalit skupinu dvou mužů a tří žen, která staré lidi okrádala.

Od června do září policisté zadokumentovali šest případů, kdy skupina na Jindřichohradecku navštívila autem různé vesnice. „Pod pod záminkami výkupu kožek či autobaterií, napití se vody nebo nalití vody do chladiče se vždy vloudili do obydlí seniora, kterého potom jedna z žen zaměstnala a další obydlí prohledala a odkradla ho,“ nastínila Millerová.
Pachatelé tak staré lidi připravili mnohdy o celoživotní úspory, ale i šperky či vkladní knížky a podobně.

Než se senior po takové návštěvě nadál, zloději odjeli neznámo kam.
„Šestice podvodníků svým počínáním dlouho zaměstnávala kriminální službu, kdy mravenčí prací zkušených policistů se podařilo tuto organizovanou skupinu zlodějů rozkrýt. Pod tíhou důkazů se podvodníci přiznali. Nyní čekají ve vazbě na blížící se soud,“ dodala Millerová s tím, že trestnou činnost páchali i v dalších regionech po celé republice.