Požár truhlárny ve Dvorech nad Lužnicí byl nahlášen na linku 112 v sobotu krátce po 17. hodině. Na místo se vydalo pět cisteren a dva dopravní automobily profesionálních hasičů z Třeboně a také dobrovolných hasičů ze Suchdola nad Lužnicí, Českých Velenic a místní jednotka z Dvorů nad Lužnicí. Jako posilová jednotka byl k požáru vyslán také automobilový žebřík z jindřichohradecké stanice.

"Už během jízdy na místo dostali hasiči zprávu, že požár ničí celou střechu, která se již propadá. Tuto informaci velitel zásahu pak po provedeném průzkumu potvrdil. Výšková technika tudíž nebyla potřeba, jindřichohradecký žebřík se vrátil zpět na základnu," popsala tisková mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Truhlárna byla plně zasažena požárem, ale sousední hospodářské stavení stojící nedaleko nebylo nijak ohroženo díky tomu, že zasažený objekt stojí samostatně.

"Přibližně po tři čtvrtě hodině hašení dostaly zasahující jednotky požár pod kontrolu. Následovalo rozebírání konstrukcí propadlé střechy a krovu a dohašování ohnisek. Dohašováním strávili hasiči další přibližně tři hodiny. Úplnou likvidaci velitel zásahu nahlásil několik minut před 21. hodinou," informovala dál mluvčí.

Celková škoda na budově, vybavení i materiálu byla prozatím vyčíslena na dva miliony korun. "V hořící truhlárně nikdo nebyl. Co bylo příčinou vzniku požáru, je v tuto chvíli v šetření," uzavřela Vendula Matějů.