Rodinný dům v plamenech

Informaci o požáru obdrželi hasiči prostřednictvím tísňové linky v sobotu jedenáct minut po 10. hodině. K požáru vyjely osádky dvou cisteren profesionálních hasičů ze stanice Soběslav, automobilová plošina ze stanice Tábor a další dvě cisterny dobrovolných hasiči obce Veselí nad Lužnicí. Hasiči na místě podle mluvčí Venduly Matějů průzkumem zjistili, že hoří prakticky celý obytný dům.

"Požár zasáhl přízemí o půdorysu přibližně 10 x 7 metrů a šel do podkroví a střechy. Teprve po hodině hašení, kdy bylo nutné zasahovat v dýchací technice, se hasičům podařilo dostat oheň pod kontrolu. Zcela uhašen byl v 14.18 hodin," popsala Vendula Matějů.

Odklízení následků požáru rodinného domu ve Zlivi v lednu 2022.
Dům měli ještě v plamenech a už jim nabízeli pomoc. Požár zničil skoro všechno

Uvnitř domu naštěstí nikdo nebyl. Škoda byla předběžně vyčíslená na dva miliony korun. "Co přesně bylo příčinou vzniku požáru, je předmětem šetření," doplnila mluvčí.

Hořlavina na vařiči a popálené ruce

V pátek ráno hasiči likvidovali požár štukatérské firmy v Plané nad Lužnicí - v ulici Na Skalách. "Průzkum ukázal, že nikde v objektu nehoří. Spálený byl ale hrnec na sporáku, kdy při manipulaci s roztavenou hořlavou látkou ji dva pracovníci vylili na jednoplotýnkový vařič, kde vzplanula. Požár popálil jednoho z mužů na rukou. Oheň pracovníci uhasili přenosným hasicím přístrojem. Když na místo přijeli hasiči, bylo vše již uhašeno. Zraněného muže hasiči předali zdravotníkům záchranné služby a zakouřený objekt odvětrali," sdělila Vendula Matějů.

Oheň na verandě chaty

V sobotu deset minut po půlnoci byl ohlášen požár chaty ve Frymburku, místní části Kovářov. Operační středisko na místo vyslalo profesionální hasiče ze stanice Frymburk a vyhlásilo poplach pro dobrovolné jednotky obcí Černá v Pošumaví a Frymburk. "Když k požáru přijela frymburská profesionální jednotka, průzkumem zjistila, že hoří na verandě jedné z chat. Zásah jednotky z Černé v Pošumaví, která se dostavila na místo, nebyl potřeba. Požár uhasila frymburská profesionální jednotka. Výše vzniklé škody a příčina vzniku požáru je zatím předmětem šetření," popsala mluvčí hasičů.

Požár zničil v neděli 9. ledna 2022 střechu rodinného domu v českobudějovické Čéčově ulici a poničil i sousední střechy.
Před plameny musel senior utéct jen v pyžamu. Z nebezpečí ho vyvedli policisti

V kotelně hořelo uhlí

V pátek odpoledne tři jednotky hasičů zasahovaly v obci Ločenice na Budějovicku, kde byl ohlášen požár kotelny domu. Hasiči do domu a kotelny podle Venduly Matějů vstoupili vzhledem k silnému zakouření v dýchací technice a zároveň ihned zahájili odvětrávání. Ohnisko požáru bylo v kotelně. Konkrétně šlo o hromadu uskladněného uhlí. Hasiči okamžitě zahájili hašení. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil krátce před 19. hodinou. Vzniklá škoda činí 100 tisíc korun.

Túje v plamenech

V sobotu odpoledne ještě v Jílovicích na Budějovicku hořely túje. Likvidace plamenů byla otázkou krátké chvíle.