Hasiči proto opětovně varují před zakládáním ohňů v přírodě.

close Narůstající počet požárů v přírodě. info Zdroj: Deník/Lenka Novotná zoom_in

Vybíráme z největších pondělních a úterních požárů:

Červený Hrádek - U požáru trávy, stromů a palivového dřeva na louce u Červeného Hrádku na Dačicku se sjeli hasiči z jednotek Dačice, Hříšice, Slavonice, Červený Hrádek a Budíškovice. Jednalo se o požár na ploše 400 x 200 metrů.

Županovice - Plné ruce práce měli na Dačicku hasiči i v pondělí. Silný vítr komplikoval likvidaci požáru trávy u Županovic. U požáru spolupracovaly jednotka profesionálních hasičů ze stanice Dačice a jednotky SDH obcí Staré Hobzí, Písečné a Dešná. Zásah hasičů trval více než čtyři hodiny.

Radíkov - Druhý stupeň poplachu byl v pondělí vyhlášen u požáru lesa u Radíkova na Českorudolecku. Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec a jednotky SDH obcí Český Rudolec, Slavonice, Dačice, Kunžak a Studená. Požár zasáhnul plochu 200 x 100 metrů. Likvidace zabrala pět hodin.

Deštná - U požáru trávy u Deštné na Jindřichohradecku v úterý spolupracovaly profesionální hasiči dvou krajů, a to ze stanice Jindřichův Hradec a Kamenice nad Lipou (HZS Kraje Vysočina) a dále jednotky SDH obcí Lodhéřov, Deštná a Pluhův Žďár.

Jarošov nad Nežárkou- Lesní požár v katastrálním území Hostějeves - místní části Jarošova zaměstnal tři zásahové jednotky dobrovolných hasičů. Dvě z Nové Včelnice a domácí jarošovskou. 

Knín - A osm jednotek - profesionální ze stanice Týn nad Vltavou, dobrovolné obcí Týn nad Vltavou, Zliv, Hluboká nad Vltavou, Protivín, Temelín, Albrechtice nad Vltavou a podniková ČEZ, a. s., (JE) Temelín - bylo vysláno v úterý k obci Knín, kde likvidovaly požár trávy na louce na ploše 300 x 200 metrů.

Kaplice - Téměř čtyři hodiny trvalo uhašení úterního požáru louky na ploše 200 x 100 metrů, která hořela u Kaplice, části obce Blansko. Požár uhasili profesionální hasiči ze stanice Kaplice společně s jednotkami SDH obcí Kaplice-Hubenov, Velešín, Benešov nad Černou a Blansko.

Lažišťka - V pondělí platil druhý stupeň požárního poplachu u požáru trávy u Lažišťky, kde požár lesa na pěti hektarech likvidovali profesionální hasiči ze stanice Prachatice a jednotky SDH obcí Lhenice, Netolice, Strunkovice nad Blanicí, Vlachovo Březí, Nebahovy a Kralovice.