Nyní již jsou podle policejní mluvčí Hany Millerové v domácím ošetřování.

„Muž zemřel na otravu oxidem uhelnatým. Provedená soudní pitva jednoznačně vyloučila cizí zavinění smrti,“ uvedla Millerová s tím, že případem úmrtí se zabývají kriminalisté, kteří musejí přizvat soudního znalce, který bude zkoumat plynový kotel.

Topidlo podle informací Deníku bylo umístěné v suterénu. Muž, který spal v přízemí a byl kotli nejblíže, zemřel na otravu. Další dvě osoby spaly v 1. patře a tudíž jejich zasažení bylo menší.

Na místě krátce po neštěstí zasahovala i jednotka profesionálních hasičů, kteří prováděli monitoring domu, ale podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů nebyly nalezeny žádné nebezpečné koncentrace plynu nebo zplodin hoření. „V období topné sezóny se podobné případy otrav zplodinami hoření stávají. A je to záležitost jak komínů, tak i topidel od kamen na tuhá paliva až po plynové kotle. Lidé by proto měli dbát na předepsané revize topidel, dodržovat bezpečnostní zásady a podobně,“ sdělila Matějů.

Otrava oxidem uhelnatým může být způsobena špatným hořením jakéhokoliv paliva, jako jsou dřevo, petrolej, plyn, uhlí či pohonné hmoty.