Plameny, výbuch propanbutanové lahve, zřícení střechy a stropu, s tím vším se potýkali od nočních hodin hasičské jednotky nedaleko Kardašovy Řečice. Ve čtvrt na dvě v noci z pondělí na úterý 28. února tu vzplál rekreační objekt, částečná dřevostavba, se dvěma bytovými jednotkami. A i když o půl třetí v noci mohl velitel zásahu ohlásit, že se povedlo zastavit šíření požáru, vyhráno zdaleka neměli.

Na místo neštěstí okamžitě vyráželi hasiči ze stanic Jindřichův Hradec a Soběslav a jednotky dobrovolných hasičů za Kardašovy Řečice, J. Hradce a Pluhova Žďáru. „V době příjezdu hasičů hořel dům v plném rozsahu a prohořívala střecha. Uvnitř byla pouze majitelka, sama dům opustila," popsala situaci mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Archeologové objevili za hřbitovní zdí v Třeboni téměř tři desítky koster.
Kostry z Třeboně vydaly tajemství. Za hřbitovní zdí leželi vojáci i vyvrhel

Zásah nebyl vůbec jednoduchý. Komplikovaly ho dvě propanbutanové lahve. „Jedna z nich explodovala, druhou hasiči vynesli ven. Požár se dostal do střechy, kterou hasiči částečně rozebrali a požár tak zastavili. V části objektu se pak propadla střecha a strop. Nebylo možné se do objektu dostat a provést bezpečnou likvidaci požáru," líčí Matějů.

Hasiči si proto vyžádali na pomoc těžkou techniku Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR z Jihlavy. „Dopoledne se na místo dostavilo pásové rypadlo, to zřícenou střechu odstranilo. Po 11. hodině byl požár zcela zlikvidován," doplnila mluvčí s tím, že vzniklá škoda činí 990 000 korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.