Zasahovalo zde pět cisteren se svými osádkami .

"Na tísňovou linku 112 byl krátce před půl jedenáctou ohlášen požár technického stavení, jež je součástí obydlené zemědělské usedlosti. Požár zachvátil stodolu, ve které se nacházela hospodářská zvířata, seno a sláma. Objekt hoří v celém svém rozsahu," sdělila mluvčí jihočeského hasičského sboru Vendula Matějů.

Zvířata se podle ní podařilo majitelům a dorazivším hasičům včas evakuovat. U zásahu jsou profesionální jednotky ze stanic České Budějovice a Třeboň a dobrovolné jednotky obcí Lomnice nad Lužnicí a Lišov.

Zasahující jednotky dostaly v 11:35 hodin požár pod kontrolu, na Krajské operační středisko HZS Jihočeského kraje byla nahlášena lokalizace požáru.

Požár se díky včasnému zásahu hasičů nerozšířil na obytné části, poškozeny jsou jen části technického a hospodářského zázemí. Škoda a příčina vzniku požáru je také předmětem šetření. Na místě jsou stále dvě profesionální jednotky a dvě jednotky dobrovolných hasičů.

Hořelo i v Radonicích

Třináct minut po páté hodně ranní byl na Krajské operační středisko HZS Jihočeského kraje nahlášen požár skladu slámy v obci Radonice. Požár zasáhl uložené seno a slámu, které shořely kompletně. Na místě je stále pět jednotek (jedna profesionální a čtyři dobrovolné), které provádějí vyskladnění a dohašovací práce. Škoda způsobená požárem je předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun, příčina vzniku požáru je zatím v šetření.