Situace byla podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů nejkomplikovanější na Jindřichohradecku, kde bylo třináct událostí. Na Českobudějovicku a Českokrumlovsku hasiči zasahovali shodně u pěti událostí. Naprostá většina zásahu proběhla mezi mezi půl osmou a devátou večerní.

Výčet událostí:

Českobudějovicko: spadané stromy v Třebotovicích, Ločenicích a obci Bukvice, ucpaná kanalizace v Zahájí a vylovení roury z potoka v Českých Budějovicích.

Českokrumlovsko: spadané stromy v Přísečné, Chabičovicích a Velešíně, čerpání vody v Přídolí a Malšíně.

Jindřichohradecko: čištění propustků ve Starém Hobzí, spadané nebo nahnuté stromy v Maříži, Domaníně, Dešné, Studené a Kamenném Malíkově, čerpání vody v Nové Bystřici a Třeběticích, čištění koryta potoka v Písečné, voda na silnici a zatékání do domu v Nové Bystřici a Slavonicích, zajištění protékající střechy ve Slavonicích a požár pravděpodobně od úderu blesku v Malém Pěčíně. Škoda ve výši 200 tisíc korun vznikla na elektroinstalaci rodinného domu po požáru způsobeného pravděpodobně úderem blesku. K úderu blesku a následnému požáru došlo v Dačicích, části obce Malý Pěčín. Na místo vyjeli profesionální hasiči z dačické stanice. Když přijeli na místo požáru, byl požár již uhašen. Jednotka zkontrolovala, zde není ještě někde nějaké další ohnisko. Průzkum již žádné neukázal.

Písecko: spadlý strom v Krči.

Prachaticko: ucpaná kanalizace ve Vimperku.

Strakonicko: spadlý strom ve Vodňanech-Pražák.

Táborsko: spadlé stromy v Dírné a Cunkově.