Odpolední plameny ve vyhořelém pivovaru potvrdila krajská mluvčí hasičů Vendula Matějů. "Hořel tam trám, oheň se naštěstí obešel bez jakékoliv škody. Lokalizace požáru byla velmi rychlá. K ohni vyjížděli profesionální hasiči z Hradce, po dohašení věc předali zástupců města," vysvětlila s tím, že ačkoliv příčina požáru zatím není známá, zřejmě v areálu nyní opravovaného pivovaru přebývají bezdomovci.

Téměř nepředstavitelně rozlehlé prostory pivovaru v posledních týdnech prokoukly. Sutiny a trosky po požáru jsou už téměř vyklizené.
Co bude s pivovarem? Ukáže se již ve středu

Podle slov hradeckého starosty Stanislava Mrvky zatím není jasné, zda požár způsobili lidé bez domova, či zda vznikl v důsledku stávajících zabezpečovacích prací v prostorách pivovaru. "Osobně si myslím, že to je spíše kvůli pracím, které se tam nyní odehrávají, ale to je jen můj názor. Vyšetřování zatím není ukončené. Hlavní ale je, že nevznikla žádná zásadní škoda," řekl.

Téměř nepředstavitelně rozlehlé prostory pivovaru v posledních týdnech prokoukly. Sutiny a trosky po požáru jsou už téměř vyklizené.
Přestavbu pivovaru ohlídá osmnáctičlenná komise

Jak starosta doplnil, město se snaží celý komplex zabezpečit tak, aby do něj neměli přístup žádní nepovolaní lidé. "Na noc se pivovar zavírá. Nedáno se odendaly plechové zábrany ve dvoře a po dokončení zastřešení se tam vybuduje zástěna, která bude z pevných materiálů. Tím se pivovar zabezpečí zase o kousek lépe, tak, aby dovnitř nešlo vstoupit," sdělil Stanislav Mrvka.

Likvidace požáru historického pivovaru v centru J. Hradce pokračovala i v nočních hodinách.
Plameny zachvátily historický pivovar