„V 19.04 hodin byl zjištěn požár v bytě v Pohorské Vsi,“ uvedla včera mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. „Jednotka ale požár likvidovat nemusela, došlo k samouhašení,“ dodala.

Hasiči po otevření bytu uvnitř nalezli jeho mrtvého majitele, který se pravděpodobně nadýchal zplodin hoření. Požár zřejmě způsobila technická závada na televizním přijímači.

Nevzbudil se včas

Jedenašedesátiletý muž obýval byt, který si vytvořil z dvojgaráže domku. Kdy přesně k požáru došlo, se zatím neví.

Muž žil sám, pouze se svým psem, a tak si toho, že něco není v pořádku, lidé všimli až po několika dnech. „Uvědomili si, že muže delší dobu neviděli, a všimli si, že domek má začouzená okna,“ řekl zástupce vedoucího Obvodního oddělení Policie ČR v Kaplici Jaroslav Anděl.

Policisté s hasiči otevřeli byt za přítomnosti starosty obce.
„Muž ležel mrtvý na dlažbě. Zřejmě se pokoušel dostat pryč, ale byl již příliš přiotráven kouřem, tak se mu to nepodařilo. Uvnitř ležel mrtvý i jeho pes, takový typický vesnický voříšek,“ líčil vedoucí OOP Kaplice Vladimír Boledovič. „Dveře byly zevnitř zajištěné, takže se nejspíš jednalo o nešťastnou náhodu. Uvnitř byl cítit zápach ze spálené televize, která asi bouchla a časem sama přestala doutnat.“

V tomto týdnu se policisté se specialisty znovu vypraví na místo tragédie a budou zkoumat skutečnou příčinu požáru i úmrtí muže.