VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V pivovaru měli kluci bunkr a převrhli kýbl se žhavým

Jindřichův Hradec - Za ničivým požárem historického pivovaru ze 7. září mohou tři nezletilé děti. Plameny tehdy způsobily škodu milion korun.

10.11.2011 1
SDÍLEJ:

Pohled na požár jindřichohradeckého pivovaru z balkonu jednoho domu. Foto: Petr Štěrba

Ve čtvrtek policie zveřejnila závěry vyšetřování. "Po úplném uhašení požářiště, tedy až následující den, začala na místě práce pro policejní specialisty na požáry ze služby kriminální policie, a to společně s kriminalistickým technikem i vyšetřovatelem Hasičského záchranného sboru. Po velmi podrobném ohledání místa činu byl na místo přivolán psovod se psem cvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření, který svým čichem prověřoval místa, kde mohly být těkavé látky použity. Ohnisko požáru bylo zjištěno v místnosti bývalého dřevníku v přízemí pivovaru," popisuje počátek vyšetřování policejní mluvčí Hana Millerová.

Jindřichohradečtí kriminalisté vytýčili několik vyšetřovacích verzí, na kterých pracovali téměř dva měsíce. Nyní spadla pomyslná klec a v síti mužů zákona uvízli tři nezletilí pachatelé ve věku jedenácti, třinácti a čtrnácti let.

"Kriminalisté zjistili, že tři chlapci společně v místnosti bývalého dřevníku v přízemí budovy historického pivovaru v centru Jindřichova Hradce, kde měli postavený bunkr, rozdělali oheň ve dvou plechových kbelících, které před odchodem z budovy pivovaru převrhli. Vysypaný žhavý popel nedostatečně uhasili. V důsledku této nedbalosti se následně po jejich odchodu od vysypaného popela vznítily papírové kartony na podlaze bunkru a poté celý bunkr, ze kterého oheň prohořel dřevěným stropem do půdních prostor," sdělila Millerová.

Popelem lehla velká část střešní konstrukce pivovaru. Z nedbalosti tak chlapci způsobili obecné ohrožení tím, že vydali cizí majetek v nebezpečí škody velkého rozsahu a svým jednáním způsobili značnou škodu.

"Vzhledem k tomu, že v době spáchání skutku byli tři podezřelí nezletilí, nejsou pro nedostatek věku trestně odpovědní a jejich trestní stíhání je tudíž nepřípustné. Policejní komisař rozhodl o odložení věci, kvalifikované jako podezření ze spáchání přečinu Obecného ohrožení z nedbalosti," doplnila Millerová s tím, že Okresnímu státnímu zastupitelství v Jindřichově Hradci bude podán v souladu se zákonem o soudnictví ve věcech mládeže návrh na zahájení řízení proti osobě mladší 15 let, to znamená, že chlapci, kteří nedbalostí požár způsobili, budou potrestáni.

Bližší informace vzhledem k nedostatečnému věku pachatelů policie nebude podávat.

Autor: Lenka Novotná

10.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení