"O autobusy jsme nepřišli. Poškozená nebo zcela zničená je opravářská technika. Dilny automechaniků budeme muset nahradit.," říká ředitel MHD Petr Pistulka. Nějaký čas tak budou muset na speciální činnosti, které si do teď dělali sami - jako například měření emisí, najmout jinou firmu.

"Nepamatuji si, že by tu nějaký takto rozsáhlý požár byl. Někdy dávno chytil pouze počítač," dodal Pistulka.

Osmnáct minut po půlnoci vyslalo Krajské operační středisko HZS Jihočeského kraje své jednotky do Tábora do Chýnovské ulice, kde byl ohlášen požár autodílny firmy Comett Plus.

„Bylo zde uskladněno dřevo, papír, obalový materiál, pneumatiky a nákladní auto Iveco. Hasičům se podařilo vůz z objektu vyvézt ven, stejně tak jako zachránili uložené tlakové lahve a počítače z některých kanceláří. Dále pak byly uchráněny další okolo zaparkované automobily. Hasiči také ochlazovali sousední halu,“ sdělila tisková mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Krajské operační středisko Hasičského záchranného sboru vyhlásilo II. stupeň požárního poplachu. U požáru zasahuje 8 požárních jednotek – 13 cisteren, automobilová plošina, 55 zasahujících hasičů. Z profesionálních hasičů je na místě jednotka z Tábora, Soběslavi a Českých Budějovic, které spolupracují s jednotkami dobrovolných hasičů obcí Tábor, Chotoviny, Planá nad Lužnicí, Chýnov a Bechyně.

Požár zasáhl halu v celém rozsahu, hořely také staré pneumatiky naskládané na vnější stěně objektu. V průběhu zásahu vnikli hasiči do skladu olejů a podařilo se jim čtyři tisíce litrů oleje vynést z hořícího objektu ven.

V 6.40 hodin velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru.

"Likvidační práce byly ztíženy v okamžiku, kdy se zřítila plechová střecha haly. Ta zakryla požářiště, takže je složité dostat se ke všem ohniskům. V tuto chvíli jsou na místě zásahu stále všechny jednotky, likvidační práce budou pokračovat ještě několik hodin," shrnula Matějů.

V 8,30 hodin začala koordinační schůzka zástupců zasahujících složek o dalším společném postupu.

V tuto chvíli jsou na místě zásahu stále všechny jednotky, likvidační práce budou pokračovat ještě několik hodin," pokračovala Matějů.

Zatím nejsou hlášené žádné zraněné osoby. Výše škody byla předběžně stanovena na 50 miliónů, uchráněné hodnoty jsou Kč 70 miliónů.


Táborský deník stále situaci sleduje.