Zásah hasičů, a to jak profesionálů, tak i dobrovolných, trval do večerních hodin. Předběžná škoda byla včera upřesněná na 850 tisíc korun a příčina požáru je podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů v šetření.

Očitým svědkem požáru byl také Jan Pavlečka, který bydlí nedaleko. „Slyšel jsem sirény, tak jsem si vzal bundu a šel se podívat, co se venku děje. V tu chvíli už byli na místě hasiči a stříkali na ten dům. Za chvíli přijela ještě další dvě auta a nakonec i policie," popsal dění v Nežárecké ulici.

Veronika Lorencová sledovala požár z okna: „Odpoledne po 16 hodině se za oknem objevil hustý černý dým. Bylo slyšet houkání hasičských vozů. Potom jsem viděla i plameny valící se nad střechou domu v naší ulici. Hasiči museli ulici uzavřít a opustili ji až před osmou hodinou."

Do Nežárecké ulice v Jindřichově Hradci vyslali ve čtvrtek po 16. hodině k ohlášenému požáru rodinného domu operační důstojníci jihočeského hasičského záchranného sboru dvě zásahové jednotky, a to hradecké profesionální a dobrovolné. Informaci o požáru hasiči podle mluvčí Venduly Matějů obdrželi na tísňovou linku krátce po 16. hodině. „Na místo vyjely osádky cisteren, dopravního automobilu i automobilového jeřábu. Když hasiči k požáru přijeli, zjistili, že hoří střecha patrového rodinného domu. Uvnitř domu nikdo nebyl, hasiči nemuseli nikoho evakuovat. Neměli jsme ani hlášené žádné zraněné osoby," popsala začátek zásahu Vendula Matějů.

Velitel zásahu po provedeném průzkumu podle jejích slov rozkázal vytvořit pět proudů, pomocí kterých hasiči dostali požár rychle pod kontrolu. Následně pak hasiči dohašovali střešní konstrukci, a to až téměř do 19 hodin, kdy byla nahlášena úplná likvidace požáru.
Celý dům pak musel být odvětrán. Hodnota uchráněného majetku činí 1,5 milionu. ⋌(nov)

V této lokalitě hořelo i v 70. letech, kdy požár zdevastoval nedaleký Jakubský dvůr. Hradečáci také mají stále v paměti požár objektu nedalekého pivovaru v historickém jádru města, při kterém byly ohrožené i budovy muzea, zámeckého mlýnu, nově rekonstruovaného Domu gobelínů a ve svém důsledku i samotného zámku.

V 90. letech také vypukl požár ve dvoře bývalého zemědělského výkupu za budovou České spořitelny a zasáhl i prodejnu s chovatelskými potřebami.