Před Štědrým dnem vypukl požár, který zcela zničil stodolu i s obytnou částí, kde bydlela rodina Milana Vocílky mladšího. Jak již Deník informoval, plameny způsobily škodu za čtyři miliony korun.

„Hasiči se dvanáct hodin snažili alespoň něco zachránit, ale stejně prakticky nic nejde použít, takže po Novém roce objekt necháme strhnout a musíme začít znovu. Je to takový malý nový start, ale je mi o dvacet let víc," naznačil Milan Vocílka. Právě na pomoc jeho rodině vznikla i finanční sbírka.

Na sociální síti byla zřízena i strana na pomoc rodině Vocílkových. Lidé se ptají, jak mohou pomoci, co je momentálně zapotřebí, někteří nabízejí i nábytek, nádobí a podobně. Jak však říká Milan Vocílka, v současné době jsou to hlavně peníze.

„Je nám to hloupé, ale opravdu momentálně potřebujeme finance, abychom mohli zajistit demolici domu, odvoz na skládku a podobně. Chápu, že lidé moc nedůvěřují tomu, poslat někam peníze, ale co by nám bylo platné nádobí, když ho ani nemáme kam dát," vysvětluje Milan Vocílka s tím, že po Novém roce se do všeho pustí.

Momentálně našli azyl u příbuzných ve Starém Bozděchově.

Také obec se snaží Vocílkovým v jejich nelehké situaci pomoci. Podle starostky Jaroslavy Šelepové obec nyní zajišťuje prostory na uskladnění věcí, které se podařilo zachránit. „Další pomoc budeme realizovat operativně podle vzniklé situace a koordinovat s rodinou," naznačila starostka.
Přiznává, že ještě nenašla odvahu se na požářiště přijít podívat. „Byla jsem tam, když zasahovali hasiči a byla to opravdu hrůza," dodala Jaroslava Šelepová. 

ČÍSLO ÚČTU:

Chcete-li pomoci rodině Vocílkových z Horní Radouně, která při požáru přišla o střechu nad hlavou, můžete přispět na číslo účtu 2998252023/0800