deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Polské letadlo nouzově přistálo na Islandu: Let aerolinek z New Yorku do Varšavy na letišti Keflavík vyložil cestujícího s náhlými zdravotními problémy.
Nehoda omezila provoz na D10: Po srážce dvou aut na 33. kilometru u Benátek nad Jizerou je neprůjezdný směr na Turnov.
Nehoda u Slivence blokuje Pražský okruh: Po srážce dvou aut zasahují hasiči, vyprošťují osobu, a záchranná služba. Na místě přistál vrtulník.
ČEZ žaluje centrální banku: Energetická firma se brání proti pokutě 2 miliony korun za zatajení informace, která mohla ovlivnit cenu akcií.
Policie vyšetřuje konflikt v pražské ubytovně: Kriminalisté prověřují okolnosti zranění 39letého cizince na Bíleneckého náměstí v Dolních Chabrech.
V Myanmaru pokračují pohraniční potyčky: Ozbrojení etničtí rebelové po týdnu klidu znovu bojují u hranic s Thajskem s vojsky junty ovládající někdejší Barmu.
Ruský útok zabíjel v Charovské oblasti: Ve Vovčansku na severovýchodě země zahynuli po zásahu devítipatrového domu dva lidé, dva další jsou zranění.
Řidič na Trutnovsku zemřel po nárazu do stromu: Hasiči zasahovali u noční nehody osobního auta u Chroustíkova Hradiště, okolnosti šetří policie.
Polsko se loučí s dobrovolníkem zabitým v Gaze: Pohřeb Daniela Sobola se koná v Przemyślu, zemřel po izraelském náletu na humanitární konvoj.
Ukrajinské drony útočily v Rusku: Zdroje AFP uvedly, že zamířily od osmi regionů, kde zasáhly tři elektrárny a sklad paliva.
Většina Slováků má zkušenost s kyberšmejdy: S podvodnými e-maily nebo SMS se setkaly dvě třetiny respondentů průzkumu pro společnost Mastercard.
Sněžení se přesouvá na východ: Na většině území bude během dne ustávat, večer a v noci naopak zesílí na východě. V Beskydech může napadat až 10 cm.
Rusko omezí poslance, vojáky a státní zaměstnance: Od letoška potřebují k vycestování na dovolenou do zahraničí zvláštní povolení.
Kvida hlásí 30 centimetrů: Šumavu zasypala nová sněhová nadílka.
Meteorologové varují před mrazíky: Mohou ohrozit révu, zeleninu, ovocné stromy. Výstraha platí od soboty pro většinu republiky vyjma jihu Moravy.
Kvalifikace na Velkou cenu Číny F1: Z prvního místa odstartuje v neděli vítěz sprintu Verstappen z Red Bullu před stájovým kolegou Perézem.
Slováci vybírají na munici pro Ukrajinu: Lidé už poslali přes dva miliony eur. Organizátoři symbolicky nahrazují neochotu vlády připojit se k české iniciativě.
Na Ukrajině zemřel ruský reportér Semjon Jeremin: Státní list Izvestija uvedl, že jeho reportér zahynul po útoku ukrajinských dronů v okupované části Záporožské oblasti.
Část cizinců nebude potřebovat pracovní povolení: Vláda chystá od července změnu nařízení pro lidi z Austrálie, Japonska, Kanady, J. Koreje, Zélandu, Británie a USA.
Stromy na trati přerušily provoz na Karlovarsku: Vlaky neprojedou do 11:30 v úseku Nové Hamry - Pernink, kmeny se zhroutily pod nánosem mokrého sněhu.
Německá fregata ukončila misi v Rudém moři: Od února pomáhala chránit bezpečnost plavby obchodních lodí, sestřelila několik dronů jemenských povstalců.
Britský premiér zvažuje brzké volby: Lídr konservativců Rishi Sunak je může vyhlásit na červen či červenec, ve hře zůstává ale i podzimní termín.
Na Šumavě vydatně sněží: Na hřebenech připadlo za 24 hodin až 20 centimetrů, běhen dne může připadnout dalších 5 - 10, hlásí meteorologové.
Hasiči na Orlicku zasahují kvůli sněhu: U Bystřece odklízí větve, které se lámaly pod tíhou pokrývky, aby zprůjezdnili silnici.
Britský soud potrestal pohledicový stalking: Uložil 2 týdny vězení ženě, která zpěvákovi Harry Stylesovi za měsíc poslala 8 tisíc papírových i elektronických vzkazů.