deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Nehoda u obce Kozojedy: Hasiči vyjížděli k incidentu, kdy řidič vyjel ze silnice a skončil v potoce. Lidé z auta vylezli hned bez pomoci.
Summit EU: Evropská unie si uvědomuje, že vliv Ruska v Unii je prokazatelný a že je potřeba být na pozoru, řekl Fiala.
Velitel keňské armády zemřel při letecké nehodě: Na západě země spadl Francis Omondi Ogolla společně s dalšími 9 vojenskými představiteli s vrtulníkem.
Požár ve Vlásenicích: Tamní hasiči vyráželi k hořícímu seníku, který se nakonec ukázal být jen hromadou trávy. Nikomu se nic nestalo.
Summit G7: Stoltenberg uvedl, že aliance pracuje na získání protivzdušných obranných systémů Patriot pro Ukrajinu.
Experti dnes mluvili na debatě Člověk a média: S příchodem umělé inteligence, jako je chatbot ChatGPT, stroje přestaly jen analyzovat data, ale začaly je i produkovat.
V Kurganu začíná prosakovat hráz: Gubernátor Vadim Šumkov vyzval obyvatele z okolí k evakuaci, uvedla agetura TASS.
V Brně vlak srazil člověka: U nehody v úseku Brno-Královo a Pole - Brno-Maloměřice zasahují záchranáři. Omezení dopravy potrvá do 20:00.
Soud s Trumpem: Soudce v procesu s americkým exprezidentem zprostil funkce už druhého porotce. Zůstalo jich pět a hledání pokračuje.
Multifunkční sportoviště v Brně nevznikne: Radní města rozhodli o ukončení projektu plánovaného ještě v minulém volebním období.
Válka na Ukrajině: Členové G7 zvažují využití skoro 300 miliard dolarů v zmraženém ruském majetku jako zdroj pro půjčky Ukrajině.
Co je důležité pro Česko v EU: Podstatní je snižování byrokracie, rozvoj vysokorychlostních železnic a zlepšení podmínek pro menší podniky, řekl Fiala.
Stanjura chce zrušit windfall tax: Stát z daní krátkodobě naplní vládní pokladnu, z dlouhodobého hlediska však podrývá investorskou důvěru, tvrdí analytik.
Snaha o pomoc Rusku: Polské a ukrajinské úřady odhalily Poláka, který údajně nabízel vraždu Zelenského pro Putina.
Válka na Ukrajině: Kyjev bude letos potřebovat finanční podporu ve výši 42 miliard dolarů, prohlásila šéfka MMF Kristalina Georgievová.
Zřítila se fasáda kodaňské burzy: Budova hoří od úterý přes zpevnění a pokus o stabilizaci ohořelých nosných stěn, se jich polovina propadla.
Unikátní pomoc Dánska: Země jako první Ukrajině koupí zbraně a vybavení od ukrajinské firmy, uvedl ukrajinský ministr Oleksandr Kamyšin.
Válka na Ukrajině: Raiffeisen Bank International oznámila, že očekává žádost regulačních orgánů o urychlené ukončení činnosti v Rusku.
Nehoda v Hradci Králové: Na křižovatce ulic Sokolská a Brněnská se srazili řidiči dvou osobních aut. Jednoho z nich ošetřili záchranáři.
Mimořádný summit Evropské unie skončil: Lídři druhý den schůzky věnovali zhruba sedm hodin jednání tomu, jak zajistit konkurenceschopnost a prosperitu EU.
Princ William se vrátil k veřejným povinnostem: Podle agentury Reuters je to poprvé od chvíle, kdy jeho manželka Kate odhalila, že podstupuje preventivní chemoterapii.
Riziko šíření ptačí chřipky na člověka: Je to obrovský problém, tvrdí hlavní vědec WHO. Bojí se varianty H5N1, která má mimořádně vysokou úmrtnost u lidí.
Do Stříbra se vrací psí spřežení: Tento víkend lidé uvidí druhý ročník závodů psích spřežení. Organizátoři návštěvníkům nabídnou i doprovodný program.
Nehoda u Mirovic: Hasiči vyprošťovali řidiče z auta poté, co sjel ze silnice a narazil do stromu. Záchranáři ho odvezli vrtulníkem.
Google propustil 28 zaměstnanců: Tito lidé uspořádali v kancelářích společnosti protesty kvůli smlouvě společnosti s Izraelem.