S tátou máte na kontě dvě knihy povídek. Stal se ústřední postavou nějaké z nich motýl?
O motýlech povídka není, ale je pravda, že k nim mám blízko. Když jsem byla na ostrově Rhodos, objevila jsem tam nádherné motýlí údolí, kde procházíte stezkou a sedají na vás tisíce motýlů. Byl to jeden z nejkrásnějších životních zážitků. Navíc letos, když jsem byla měsíc na Sahaře, přísahám Bohu, viděla jsem jeden den motýla.

Sandra Pogodová o své neposedné babičce a neúspěších ve škole:

Zdroj: Youtube

To není úplně typické zvíře pro tuto oblast…
Právě! Lítal kolem nás. Na Sahaře čekáte leccos, jen ne motýla. A do třetice, motýl je i zvíře mého narození. Akorát jsem dala kamarádce výtvarnici požadavek, aby mi nakreslila jeho obrázek, který si nechám vytetovat.

Půjde o vaše první tetování?
Už jedno mám. Nechala jsem si v Thajsku od buddhistického mnicha nakreslit mantru, mám ji na levé straně těla.

Když po představení přijde divačka, která řekne: „Holky, já měla dneska tak debilní den. Já vám děkuju, protože teď mám super náladu a cítím, že mi vydrží dlouho. Díky. To jsem potřebovala. “ Je to ta největší odměna. A my si to velmi užíváme.
Sirény na cestách: Lidé z nás řvou smíchy, nic není tabu a za věk se nestydíme

Hodně cestujete a média to často dávají do souvislosti s vaší skvělou postavou, kterou ukazujete v plavkách. Jste si toho vědoma?
(smích) Nejsem. Ale je pravda, že už jsem zvyklá na to, že má-li člověk sociální sítě, hodně cestuje a postuje různé fotky, novináři je použijí. Zrovna tedy nemám moc potřebu ukazovat se v plavkách, ale nafotila jsem se kvůli kamarádce, která dováží skvělé plavky z Jižní Ameriky. A hned se snímky ocitly v bulváru. Zaplaťpánbůh, že napsali: postava ještě dobrý! (smích)

Kam se teď chystáte?
Květen, červen máme spoustu vystoupení se Sirénama, na ta se moc těším, protože s holkama je obrovská zábava, člověk nikdy neví, co se přihodí. A v srpnu pojedu opět na Srí Lanku, protože tam mám s kamarádem semináře. Před tím se buď stavím na Bali, nebo mě ještě napadla severní Indie.

Sandra Pogodová nedávno zahajovala výstavu motýlů v Botanické zahradě v Praze-Troji:

Říkáte to, jako byste jela na chatu…
Byla jsem teď tři a půl měsíce pryč a už to vnímám úplně jinak.

Jak?
Nevnímám to jako něco exotického a nedostupného. Lidé u nás mají často pocit, že aby mohli cestovat, musí mít bambilion. Ne, musí mít na letenku. Ta je nejdražší. Potom, specielně v Asii, se dá vyžít za velmi malé peníze. Ale musíte být normální, slušný, skromný člověk. A potom, co jsem vydržela na Sahaře v jednom stanu, myla se jednou za týden…, si myslím, že už vydržím všechno.

Monika Žídková
Po 29 letech od Miss žije Monika Žídková stále v Kravařích. Se stejným partnerem

Příští rok vás čekají padesátiny. Přemýšlíte nad svým jubileem?
Asi ne, věk vůbec neřeším. Mnoho lidí mi říká: "Vy vašemu věku vůbec neodpovídáte, paní Pogodová. Necítíte se trapně?" (smích) Možná si k padesátinám pořídím maskéra, aby mi udělal na ksichtu trochu protetiku, aby lidé nebyli pohoršení, že v padesáti vypadám, jak vypadám.