VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

44. lehký motorizovaný prapor a 153. záchranný prapor končí

44. lehký motorizovaný prapor a 153. záchranný prapor končí

Podmínka vojákovi za likvidaci munice

České Budějovice – Vojáci z J. Hradce prováděli v roce 2011 vojskovou zkoušku průzkumné verze kolového bojového vozidla Pandur. Předsedou komise byl určen npor. Petr S. (tehdy 32 let), který mj. také převzal od výrobce munici ke zkoušce.

Vítejte doma z Afghánistánu

Jindřichův Hradec – Není nic sladšího než návrat domů ke svým blízkým…

V Lógaru slouží vojáci z jindřichohradeckého praporu

Jindřichův Hradec, Lógar – Jádro 11. jednotky Provinčního rekonstrukčního týmu Lógar (PRT), která převzala na začátku února pomyslnou štafetu v Afghánistánu, tvoří vojáci jindřichohradeckého 44. lehkého motorizovaného praporu.

Vojenští záchranáři nahradili tankisty

Jindřichův Hradec – Vzpomínky na kamarády a kolegy, možná i trocha nostalgie a tvrdá slova o chybném rozhodnutí. Taková byla atmosféra na pátečním večerním setkání jindřichohradeckých vojenských záchranářů.

Nástup udělal tečku za záchranným praporem

Jindřichův Hradec – Slavnostním nástupem se včera rozloučili vojáci jindřichohradeckého 153. záchranného praporu sveřejností, spolupracovníky vkrizových situacích, jako byly povodně a podobně a s hejtmany Jihočeského kraje a Vysočiny.

Praporu záchranářů končí činnost

Jindřichův Hradec - Jindřichohradečtí vojáci záchranáři se v pátek 30. května rozloučí s veřejností slavnostním nástupem k ukončení činnosti vojenského záchranného útvaru, a to v 11 hodin v Žižkových kasárnách.

Záchranáři změní profesi

Jindřichův Hradec - Působení 153. záchranného praporu v Jindřichově Hradci se blíží ke konci.

Patnácté výročí útvaru mělo smutnou příchuť

JINDŘICHŮV HRADEC - V rámci uctění památky Dne veteránů na městském hřbitově v Jindřichově Hradci se včera v kasárnách konala oslava 15 let od vzniku záchranného útvaru.Vzhledem k připravované reformě armády se však jednalo o poněkud smutné výročí. Jindřichohradečtí záchranáři by se totiž měli rušit a kasárna obsadit útvar bojového zaměření.

Petice pro vojáky

JINDŘICHŮV HRADEC - Petice proti záměru ministryně obrany Vlasty Parkanové zrušit mimo jiné i 153. záchranný prapor v J. Hradci obsahuje již stovky podpisů.

Co čeká záchranný prapor? Generál neodpověděl

JINDŘICHŮV HRADEC - Již v srpnu se objevily zprávy o případném rušení záchranného praporu v Jindřichově Hradci. I když včera k útvaru zavítal náčelník generálního štábu Vlastimil Picek, k záměrům armády do budoucna se nechtěl vyjadřovat.

Aktualizováno: Slavnostní nástup měl nádech smutku

Jindřichův Hradec - Včerejší slavnostní nástup příslušníků 153. záchranného praporu v Jindřichově Hradci udělal tečku za více než patnáctiletou érou záchranářů v oranžových baretech. Doplněna fotogalerie ze slavnostního pochodu záchranářů.

Končí éra jindřichohradeckých záchranářů

Jindřichův Hradec – Když v roce 2007 vypukly na severní Moravě povodně a začalo se hovořit o apokalypse, ukázalo se, jak účinnou zbraň dokážeme proti živlům přírody postavit.

ON-LINE rozhovor: Zahraniční mise jsou nová éra vojáků v Jindřichově Hradci

Jindřichův Hradec - Od 1. října oficiálně začne v Žižkových kasárnách fungovat 44. lehký motorizovaný prapor. Ten bude mít ve své konečné podobě kolem 400 lidí. Podle velitele praporu pplk. Romana Náhončíka bude jeho hlavním úkolem se připravit na účast v zahraničních misích v Kosovu a Afganistánu.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT