Čerti v Prachaticích

V pátek 4. prosince se bude centrum Prachatic hemžit čerty. Čeká vás čertická show Dragon Krampus. Organizátoři vzkazují: „ Prosíme, dodržujte veškerá nařízení vlády, hygienická opatření a omezení. Dbejte především na své zdraví a bezpečnost.“ Čerti si budou od 18 h vybírat, koho si odnesou do pekla.

Premiéra online

Jihočeské divadlo nemůže sice hrát pro diváky živě, chystané premiéry však zkoušelo a připravilo. Divákům je ukáže alespoň online. Jako první přichází na řadu jihočeský bestseller Jiřího Hájíčka Selský baroko. Jihočeské divadlo totiž pokračuje po inscenaci Rybí krev v jeho adaptacích. V hlavní roli genealoga Pavla, který sestavuje rodokmeny a s novou zakázkou pátrá po udáních na jihočeské sedláky v 50. letech, uvidíte Tomáše Drápelu. Premiéru můžete sledovat v pátek 5. prosince od 19 h na Ticketportal. Zaplatíte 100 Kč.

Mikuláše povezou v kočáře

Kvůli pandemii není možné ve Vodňanech uspořádat na Mikuláše oblíbený mikulášský průvod zakončený na pódiu. Kočár tažený osmi koni, který poveze živého Mikuláše, čerty a anděla však v sobotu 5. prosince pojede. Dívat se na něj můžete z okna nebo z ulice. Vyjíždí ve 14 h.

Muzika u divadla

Každou adventní neděli hrají v 17 h z balkonu táborského Divadla Oskara Nedbala muzikanti, aby vánočně naladili posluchače. Ti nahlédnou do historického vchodu na betlém Máši Valterové. Druhá adventní neděle bude patřit Vánočnímu vytrubování Takvintetu Richarda Mlázovského. Vstup je volný.