Název akce Masopust v Branné
KDY: Sobota 22. února od 9.00
KDE: Branná u Třeboně
ZA KOLIK: Zdarma

V letošním roce proběhne v Branné u Třeboně již 13. ročník tradičního masopustního průvodu obcí v sobotu 22. února. Po 25 leté odmlce se v roce 2008 domluvili místní hasiči na uspořádání masopustu, a tak se nadšením nechali zlákat i další příznivci. Tím se v obci zrodil obnovený masopust. Hlavním tématem se stala netradiční masopustní koleda ve vysokých čepicích, která za doprovodu muzikantů navštíví každou chalupu v Branné, kde o maškary projeví zájem. Začátek průvodu je u místní hospody v 9 hodin ráno a ukončení nejdříve po 18. hodině vpodvečer. Místní obyvatelé jsou neskutečně štědří, pro masky mají připravené občerstvení a po návštěvě masopustní koleda poděkuje hospodáři a hospodyni za štědrou výslužku. Tradičně se v Branné účastní kolem 30 masek a nechybí ani děti. Vítáme každého, kdo se chce masopustního průvodu zúčastnit.

Název akce Masopust v Dačicích
KDY: Neděle 23. února od 14 hodin
KDE: Dačice - centrum
ZA KOLIK: Zdarma

 Masky mají sraz v kulturním domě Beseda v jednu hodinu odpoledne. Ve dvě průvod dorazí na Palackého náměstí, kde bude následovat taneční soutěž masek v Kancnýřově sadu. K tanci i poslechu zahraje Hudba z Marsu Revajvl.

Název akce Karneval pro děti
KDY: Sobota 22. a neděle 23. února od 14.00
KDE: Jindřichův Hradec
ZA KOLIK: 20 až 70 korun

Tradiční dvojdenní dětský karneval v Jindřichově Hradci připadl na tento víkend. V sobotu i v neděli se v sále jindřichohradeckého kulturního domu koná od 14 hodin. Zábavné odpoledne pro děti připravili kejklíři ze skupiny Chůdadlo, na programu také je diskotéka DJ Luboše Nosála a mnoho dalších překvapení. Vstupenky je možné zakoupit v pokladně Střelnice či nově také na webu kulturního domu na adrese kultura.jh.cz.