více >>

Rozhledna a Lesopark U Jakuba

Rozhledna a Lesopark U Jakuba
Valtínov u Kunžaku
říjen: pátek od 12 do 17 hodin, sobota a neděle od 10 do 17 hodin

Valtínov - Rozhlednu a lesopark U Jakuba najdete v srdci České Kanady poblíž obce Valtínov na vrcholu zvaném Havlova hora ve nadmořské výšce 680 m.

Rozhledna z lepených modřínových profilů připomíná svým tvarem tužku. Její celková výška je 40.7 metrů. Až na její vrchol vystoupáte po 180 pohodlných schodech točitého schodiště. V betonovém základu je umístěna galerie rozhleden a turistické centrum s občerstvením.

Poblíž rozhledny se nachází naučný lesopark a dvě naučné stezky. Součástí lesoparku jsou dvě vstupní strážní věže, přírodní bludiště, tajná podzemní úniková chodba, dětské hřiště s prolézačkami a skluzavkami, pískoviště, lanovka, poznávací les, pódium, stánky, bikepark a WC. V lesoparku jsou také umístěny krásné dřevořezby pohádkových postav, zvířat a lesních plodů.

Obě naučné stezky začínají na parkovišti. První z nich vede podél rozhledny U Jakuba, Štrpského plesa, kaskád rybníků až k balvanu zvanému Ďáblova prdel. Druhá naučná stezka vede od parkoviště podél potoka a kaskád rybníků.

Valtínov, Kunžak
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ