Předchozí
1 z 13
Další

ANKETA: Komunální volby 2022

Co u vás rozhodne volby?Zdroj: DeníkČesko čekají poslední zářijový víkend komunální volby. Lidé si své kandidáty do zastupitelstev měst a obcí zvolí v pátek 23. a v sobotu 24. září. Co podle vás může rozhodnout boje o radnici a jaká témata hýbou vaším bydlištěm? Ptali jsme se občanů na Jindřichohradecku. Podívejte se na jejich odpovědi.

Marcela Kůrková, vedoucí plaveckého bazénu, Jindřichův Hradec

Marcela Kůrková, vedoucí plaveckého bazénu, Jindřichův HradecZdroj: Deník/Jana Urbanová

V Jindřichově Hradci není podle mého názoru jedno nosné téma, které by mohlo zásadně ovlivnit volby ve městě. Historicky se potvrdilo, že v našich komunálních volbách dostávají - bohužel - nejvíce hlasů lidé známí ve svých oborech, kteří však nechtějí nebo již nemají čas ani energii pracovat pro město. Maximum je pro ně účast na zasedání zastupitelstva, a to Jindřichův Hradec stahuje dolů. Chybí vize a tah na branku, vítězí lobbistické zájmy. Osobně vnímám zvyšující se napětí, frustraci a obavy mezi lidmi. Je to důsledek strmě narůstajících cen a nejistoty do budoucnosti. Pokud některá z volebních stran dokáže srozumitelně komunikovat a uvést konkrétní příklady, jak lidem dokáže pomoci ulehčit jejich situaci, myslím si, že by mohla získat silnou výhodu.

Lubomír Beran, velitel jednotky SDH, Jindřichův Hradec

Lubomír Beran, velitel jednotky SDH, Jindřichův HradecZdroj: Deník/Jana Urbanová

Tématem pro nadcházející volby v Jindřichově Hradci bude určitě doprava, vylepšení silnic a chodníků a celková infrastruktura. Dodělává se tady Václavská ulice, která byla připravovaná ještě předchozím vedením radnice. Pak jsou tu ještě domy, které se nakoupily, aby se dodělaly a vznikly tu nové byty. Je to třeba objekt na Nežárce, kde se nic neděje.

Vladimír Mikeš, zahradník, Třeboň

Vladimír Mikeš, zahradník, TřeboňZdroj: Deník/Jana Urbanová

Můj názor je ten, že politici by měli dělat něco i pro místní obyvatele, aby mohli chodit v klidu po chodníku a nesrazili je cyklisté. Jezdí do zákazů, prostě všude. Přijde mi, že se dělají věci jen pro turisty. Chybí také parkovací místa pro místní nebo nějaké zóny, protože nemáme kde zaparkovat. Jinak obchodů i zeleně je ve městě dostatek.

Michaela Procházková, na mateřské dovolené, Jindřichův Hradec

Michaela Procházková, na mateřské dovolené, Jindřichův HradecZdroj: Deník/Jana Urbanová

Ve městě určitě chybí parkovací místa. Placená parkoviště v centru města jsou navíc na automatech dostupná jen na hodinu, což jsem slyšela i od dalších lidí. Člověk se tak po hodině musí vrátit, aby si parkování prodloužil. A to je dost komplikované, protože pokud chytnete místo a potřebujete ho na delší dobu, tak to nejde.

Míla Šimonová, důchodkyně, Jindřichův Hradec

Míla Šimonová, důchodkyně, Jindřichův HradecZdroj: Deník/Jana Urbanová

Všímám si toho, že Hradec za poslední léta rozkvetl a vzchopil se, je to malebné a krásné město. Na druhou stranu možná by to chtělo více pracovních míst, hlavně pro maminky s dětmi. Kdyby to bylo možné, přála bych si postavit tady nějakou velkou továrnu, která by zaměstnala spoustu lidí a mohlo by se tu něco vyrábět. Teď se tady postavil nový Mc Donald's a jako máma a babička mám obavy o bezpečnost dětí, které budou u kruhového objezdu přebíhat rušnou silnici. Mohl by se tam pro ty mladé udělat třeba nějaký nadchod.

Martina Černá, majitelka cukrárny, Kardašova Řečice

Martina Černá, majitelka cukrárny, Kardašova ŘečiceZdroj: Deník/Jana Urbanová

Problémem je tady plyn. Ve městě v posledních letech proběhla plynofikace a protože plyn výrazně zdražil a spousta lidí, kteří se na něj museli připojit, teď budou chtít zase od plynu pryč a rádi by zpět stávající parovod, který by vyšel levněji. Parovod byl sice špatný, ale kdyby se vykopal a položil nový, tak by to určitě bylo lepší. Lidé jsou tu kvůli tomu naštvaní.

Marie Chvojková, důchodkyně, Kardašova Řečice

Marie Chvojková, důchodkyně, Kardašova ŘečiceZdroj: Deník/Jana Urbanová

Všichni tady chceme obchvat, protože dopravní situace je tady dlouhodobě špatná. Od půl páté ráno mě budí auta, která jezdí po hlavní silnici. Naštěstí mám okna do zahrady, takže to není tak hrozné jako kdybych je měla přímo do silnice. Přejít Hradeckou ulici, to je šílené. Navíc je tady u hlavní silnice i základní škola a je zázrak, že se ještě nestalo žádné neštěstí. Kamiony i osobní auta tu často jezdí rychle.

Vlastimil Kolomazník, majitel leteckého muzea, Dačice

Vlastimil Kolomazník, majitel leteckého muzea, DačiceZdroj: Deník/Jana Urbanová

Výsledek komunálních voleb určitě ovlivní řešení křižovatky na náměstí. Původně tady chtěli udělat kruhový objezd, ale nakonec se postaví průběžná křižovatka. Na diskuzi je i parkování. Lidé jsou totiž zvyklí přijet a zaparkovat si přímo před obchodem. Za náměstím je přitom nové parkoviště na celý den zdarma a stojí tam dvě auta. Důležitá je i další výsadba zeleně v různých částech města, chtělo by to ještě více myslet na volnočasové aktivity dětí a dospělých.

Miloslava Králová, OSVČ, Dačice

Miloslava Králová, OSVČ, DačiceZdroj: Deník/Jana Urbanová

Nejhorší je tady určitě stav dopravy. Centrum města je přetížené, jezdí tudy těžké náklaďáky a bojíme se chodit i po chodníku, když jezdí z kopce, aby nás někdo nesrazil.

Vladimír Zabilka, majitel kavárny, Jindřichův Hradec

Vladimír Zabilka, majitel kavárny, Jindřichův HradecZdroj: Deník/Jana Urbanová

Myslím si, že náměstí by nemělo být jedno velké parkoviště. Měly by tady být nějaké stánky nebo zahrádky. Náměstí bez aut nebo dopravních značek si nevyfotíte, lidé si tu stoupají na stůl, aby si mohli vyfotit morový sloup bez aut. Například do centra Českého Krumlova také nezajedete. Dal bych zákaz parkování v centru, ať město posílí městskou hromadnou dopravu nebo udělají záchytná parkoviště.

Alena Vondrášková, prodavačka, Jindřichův Hradec

Alena Vondrášková, prodavačka, Jindřichův HradecZdroj: Deník/Jana Urbanová

Bydlím na Vajgaru a chodníky i silnice jsou tam katastrofa, teď se tedy začne konečně něco dělat. Sídliště je navíc celkově mrtvé od té doby, co se postavilo, nic se tam neděje, tak s tím by to chtělo něco udělat. A určitě by bylo dobré nějak vyřešit i parkování na náměstí. Nechala bych jen průjezd, ale to by zase poškodilo místní podnikatele.

Zapojte se také do ankety Deníku

Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. Témata, která vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět ZDE. Deník tu žije s vámi!

Co u vás rozhodne volby?Zdroj: Deník