Město Jindřichův Hradec čítá celkem 30 volebních okrsků. O přízeň voličů usiluje 13 stran a uskupení, což je ve srovnání s předchozími komunálními volbami v roce 2018 o tři subjekty více. Kandidátky mají shodně po 27 členech. Do dalšího směřování města má zájem promluvit celkem 351 lidí.

Z celkového počtu kandidátů je 252 mužů a 99 žen. Průměrný věk kandidátů je téměř 52 let. Nejstarším z nich je devětaosmdesátiletý důchodce Felix Hanek za uskupení Hradec Srdcem a Rozumem, který je jedním z prvních soukromých podnikatelů v Jindřichově Hradci. Naopak nejmladšími kandidáty do komunálních voleb jsou teprve osmnáctiletí studenti Martin Blížil, který kandiduje za hnutí ANO 2011 a Karel Dundáček za Starosty a nezávislé.

Boj o vedení města bude i letos napínavý.
Hradečtí politici slibují voličům hezčí sídliště, více bytů i pomoc

Do boje o vedení města se chystají promluvit také tři starostové. Kromě toho současného Jana Mlčáka, je to i bývalý starosta Stanislav Mrvka, který starostoval v letech 2010 – 2020 a Karel Matoušek, ten vedl Hradec v letech 1998 – 2010.

Hlavními tématy, kterými chtějí kandidující strany a uskupení zaujmout své voliče jsou zlepšení dopravy ve městě, obnova sídlišť i další rozvoj bydlení. Prioritou subjektů je také pomoc obyvatelům města v boji se současnou drahotou například formou regulace některých poplatků.

Současný starosta Petr Nekut už být starostou nechce, rád ale poskytne cenné rady novému vedení radnice.
Kardašovu Řečici vede už 32 let, teď chce Petr Nekut pomyslné žezlo předat

Současné komunální volby přinesou po 32 letech změnu v čele Kardašovy Řečice. Současný starosta Petr Nekut už totiž do svého křesla neusedne. Jedenasedmdesátiletý vystudovaný veterinární lékař vede radnici od roku 1990.

Ilustrační foto
Kdo chce vést vaši obec na Jindřichohradecku? Deník přináší kandidátky

„Zejména poslední dobou je to práce na 7 dní v týdnu a 365 dní v roce. Pokud to člověk chce dělat poctivě, pak je to vždy na úkor něčeho a to je zejména rodina. Navíc je tu už také nějaký věk a je třeba dát příležitost někomu mladšímu,“ poznamenal současný starosta Petr Nekut, který je prý připravený být svému nástupci nápomocný.