Na koaliční spolupráci se domluvily strany ANO 2011, Nezávislí pro Hradec, ODS a SNK ED. Čtveřice subjektů si během vyjednávání ujasnila priority pro příští čtyři roky. „Zásadní je pokračovat v obnově a rekonstrukci městské infrastruktury, vytvářet konstruktivní podmínky pro rozvoj města v oblasti podnikání a bydlení. Shoda dále panovala v podpoře zapojení obyvatelstva do rozhodovacích procesů, ať již formou participativního rozpočtu nebo rozšířením spektra informačních technologií,“ upřesnil za hnutí ANO Michal Kozár, který se stane příštím starostou Jindřichova Hradce. Nejistota v oblasti vývoje energetického trhu a celkové hospodářské situace ale podle něj může způsobit nutnost revidovat některé plány.

Šestice vagónů protidrogového vlaku nabídne dětem silný zážitek.
Do Třeboně přijel Revolution Train. Školáci si prohlédli celu i drogové doupě

Město bude mít nově o jednoho místostarostu méně. Dvě křesla mají podle dohody stran obsadit Radim Staněk z ODS a Bohumil Komínek za Nezávislé pro Hradec, uvolněnou radní se stane Magda Blížilová z hnutí ANO. Velmi diskutovaným bylo právě obsazení Bohumila Komínka vzhledem k jeho developerským aktivitám. „Dohodou všech zúčastněných je, že ke dni ustanovujícího zastupitelstva města bude inženýrská činnost na základě plné moci zadavatelů na katastrálním území Jindřichova Hradce zastavena, aby nedocházelo ke střetu zájmu s výkonem zvolené funkce,“ odkryl koaliční dohodu Michal Kozár.

Poslední společné jednání stran dohodnuté koalice by mělo proběhnout ve středu odpoledne. „Dohoda se rodila poměrně obtížně vzhledem k některým animozitám. Zbývá doladit ještě nějaké maličkosti. Je možné, že ve středu už rovnou podepíšeme koaliční smlouvu,“ sdělil k postupu vyjednávání místostarosta Radim Staněk. Koalice ve složení ANO 2011, Nezávislí pro Hradec, ODS a SNK ED bude mít dohromady 15 křesel v sedmadvacetičlenném zastupitelstvu.