Vítězství si připsalo Sdružení ODS a nezávislých kandidátů, které získalo 32,59 %. V těsném závěsu skončilo Sdružení nezávislých kandidátů Kardašovy Řečice s výsledkem 32,24 %, třetí Sdružení ČSSD a nezávislých kandidátů dostalo od voličů 28,60 % hlasů a poslední sdružení Kardaška žije jen 6,58 %.

Volební účast ve městě byla nízká, k urnám přišlo necelých 47 % oprávněných voličů.

Přestože strana současného starosty města Petra Nekuta volby vyhrála, první muž ve vedení města po 32 letech končí a chce být pouze zastupitelem. Povolební rozhovory už proběhly a vystřídat by ho měla současná místostarostka. „Už jsme domluvení se sociálními demokraty a dolaďujeme podrobnosti. Společně jsme posílili a v patnáctičlenném zastupitelstvu budeme mít devět hlasů. Zatím to vypadá, že starostkou bude paní Dana Machová,“ nastínil Petr Nekut.

Dačická radnice. Ilustrační foto.
Volby v Dačicích přinesly překvapivého vítěze, starosta skončil až druhý

Přestože současný starosta už město nepovede, podílel se velkou měrou na sestavení priorit svého uskupení. „Na prvním místě jsou rekonstrukce ulic Husova a Tyršova, kde je potřeba obnovit kanalizaci, vodovod, veřejné osvětlení i zeleň. Dále je to maximální spolupráce a podpora výstavby obchvatu, který je pro nás velmi důležitý. Prioritou je i příprava nových stavebních parcel, o které je velký zájem, ale město je k dispozici nemá. Nedávno jsme proto zakoupili pozemky pro stavební parcely a rádi bychom podpořili i bytovou výstavbu,“ přiblížil plány Petr Nekut, který vedl město od roku 1990.