Například v sobotu zvou do statku v Plasné zástupci občanského sdružení Proutek, které tady provozuje chráněnou dílnu a bydlení. Koná se tady totiž tradiční trh nejen s výrobky z chráněných dílen. „Tuto naši akci pořádáme pravidelně v předvánoční čas na podporu lidí s mentálním postižením. Naším cílem je ukázat, že i výrobek člověka s postižením může být stejně krásný jako výrobek člověka bez postižení,“ říká ředitel Proutku Jan Kostečka.

Trh začíná v 10 hodin a k vidění bude divadlo a představí se tady také hudebníci. Pro děti je připraveno zdobení perníčků a výroba originálních vánočních ozdob. Výtěžek z dobrovolného vstupného použije sdružení na rozšíření chráněné dílny a bydlení.

Centrum Pohoda chce zase v Jindřichově Hradci přivést vánoční atmosféru poprvé i do zámeckého mlýna. Po tři adventní neděle se zde budou konat trhy.

„Pořádáním těchto trhů jsem chtěla posílit vánoční atmosféru Jindřichova Hradce. Každou neděli budou jiné stánky, aby místní obyvatelé mohli na příjemnou procházku každou adventní neděli, a nakoupit tak zajímavé dárky,“ uvedla pořadatelka Jaroslava Paštiková. První adventní neděle bude věnovaná vánočním ozdobám, staročeským perníčkům a dalšímu vánočnímu zboží. Otevřeno bude od 10 do 16 hodin.

Na Mikuláše se mohou důkladně připravit děti, které zamíří v sobotu do dílny Romany Hulíkové v Děbolíně. V sobotu tady bude od 9 do 17 hodin pro ně připravená výtvarná dílna s mikulášskou tématikou.

Kompletní a postupně doplňovaný přehled adventních akcí najdete na www.jindrichohradecky.denik.cz/advent