V Dačicích je podle něj každoročně, až na letošní výjimku, velký zájem z řad mládeže o to naučit se klasickým tanečním krokům. „Spíš jsme museli kvůli kapacitě sálu kulturního střediska zájemce i odmítat. Kurzy pořádáme již dlouhodobě pro padesát párů začátečníků,“ upřesnil Oldřich Svoboda.

Taneční kurzy zde vedou manželé Málkovi z Jihlavy, letos začínají 20. září. Podle slov Oldřicha Svobody se zájemci přihlašují už od května. Za dvanáct tanečních lekcí zaplatí každý 1200 korun. Kurzy se zde pořádají o víkendech, aby je mohli navštěvovat i ti, co studují jinde.

„Vloni chodili do tanečních v Třeboni společně se svými partnery syn i dcera. Jsem ráda, že je to bavilo, a především, že se něco naučili a poznali také jiné prostředí. Na rozhazování nemáme, ale myslím si, že to byla dobře vložená investice,“ svěřila se Hanka Röslerová z Klikova, která mládež na taneční ráda doprovázela.

Do Třeboně a Jindřichova Hradce dojíždějí vyučovat tanečnímu umění Eva a Josef Stehlíkovi, majitelé českobudějovické Taneční školy Tango. V Jindřichově Hradci organizují dva základní kurzy pro začátečníky, z toho večerní již mají naplněný a na odpolední se jim zájemci ještě mohou hlásit. Zatímco v Jindřichově Hradci se účastní kurzů kolem sedmdesáti párů, v Třeboni jich bývá dvacet až třicet.

Zahájení letošních základních kurzů začíná v Třeboni 15. a v Jindřichově Hradci 19. září. Ceny jsou stanovené také podle toho, kolik musí taneční mistři zaplatit za pronájem sálu, takže v třeboňském Roháči stojí kurz 1990 korun a v jindřichohradecké Střelnici, kde je podle Stehlíkové krásné prostředí, 1790 korun.

„V Jindřichově Hradci přicházejí zájemci většinou v párech, v Třeboni spíše jednotlivě. Naší snahou je, aby je taneční bavily, takže si vozíme s sebou pomocníky, aby se mohli učit všichni, pokud někdo z páru onemocní,“ vysvětlila Eva Stehlíková.

Podle ní již několik let pořádají v Jindřichově Hradci v lednu taneční kurzy pro pokročilé i dospělé. „Lidé se nám vracejí, tanec je baví. Mnoho dospělých se shoduje na tom, že je to jediná aktivita, kterou mohou dělat manželé společně, i když mají každý další jiné aktivity,“ upřesnila Eva Stehlíková. Dodala, že tanec je výborný prostředek na odbourání depresí a stresu. Lidé musí zaměstnat tělo i hlavu.