Na Jindřichohradecku se už od minulého roku formuje nové hudební seskupení. Muzika kapely Biopop by se dala přirovnat k hudbě českého Kryštofa nebo britských Coldplay. Čtyřčlenná skupina zpívá česky vlastní písničky, což považuje za své plus. Dráhu Biopop odstartoval její frontman Radomír Švec ze Stráže nad Nežárkou.

„Dostal jsem totiž možnost udělat písničku k velkorozpočtovému českému fantazy filmu Poslední z Aporveru, který je nyní v postprodukci. To pro mě znamenalo velkou výzvu. Navíc jsem věděl, že na soundtracku k filmu se budou podílet čeští i zahraniční interpreti, jako třeba Markéta Irglová, se kterou jsem i jednu píseň na soundtrack nazpíval. Dále Ondřej Brousek, Lenka Dusilová nebo Yellow sisters," popisuje muzikant.

Na základě toho sestavil kapelu ze svých nejbližších lidí a společně nahráli dvě písničky.
„Zalíbilo se nám to, řekli jsme si, že chceme pokračovat dál. To byl i můj skrytý záměr. Tušil jsem, že nám to bude dohromady ladit a jsem spokojený za úspěšně zrealizovaný nápad," pokračuje Radomír Švec.

Muzikanti věnují kapele svůj čas a chtějí se zařadit mezi špičku české hudební scény. „Myslím, že na to máme. Věříme tomu. Už jsme měli i několik koncertů a naživo fungujeme prostě skvěle," hodnotí frontman.

Biopop nyní dokončují nejen EP desku, ale i svůj videoklip, ve kterém si zahrála herečka Jana Pidrmanová.
„Ačkoli děláme hudbu na jihu Čech, musíme se přirovnávat ke kapelám, které kolem nás nejsou. To proto, aby nás to stále tlačilo do profesionálního přístupu a tvořili jsme dobrou a moderní muziku," říká Radomír Švec, který zve k poslechu rozpracovaných nahrávek kapely Biopop na www.biopop.cz.

Lucie Schmiedová