To jsou jen ochutnávky z programu, na který v rámci páteční Hradozámecké noci zvou tři z památkových objektů na Hradecku: Červená Lhota, Dačice a Landštejn.

ČERVENÁ LHOTA A VÝPRAVA ZA ORIENTEM
Od 18.00 do 23.00

„Společně s majiteli Červené Lhoty, Johannem Schönburgem a jeho manželku princeznou Sophií, se vypravíme za tajemstvími Orientu,“ zve návštěvníky Roman Dáňa ze správy zámku Červená Lhota.

Návštěvníky čeká přednáška o jejich cestě na Kavkaz, dětské dílny na téma cestování, prohlídka interiérů zámku bez průvodce nebo plavbu na osvětlených pramičkách po zámeckém rybníku.

Celý večer zpříjemní poslech renesanční hudby v podání souboru Pištíci a fidlíci.

DAČICE A PROHLÍDKY BEZ PRŮVODCŮ
Od 21.00 do 24.00

Reprezentační a soukromé pokoje rodu Dalbergů, nejvýznamnějších majitelů dačického panství, si návštěvníci prohlédnou, aniž by je svíral čas. „Návštěvníci mají možnost projít si sami jednotlivé místnosti. Na určených stanovištích po celém zámku se budou nacházet naši průvodci a další zaměstnanci, kteří jim v případě zájmu, odpoví na všetečné dotazy,“ zve kastelánka Kristýna Dvořáková.

LANDŠTEJN A TAJEMSTVÍ HRADNÍHO PŘÍKOPU
Od 19.00 do 23.00

Tajemnou atmosféru podvečerního Landštejna si návštěvníci vychutnají během komentovaných prohlídek vybranými částmi hradu. Určené jsou pro děti i dospělé. „V hradním příkopu na návštěvníky čekají hry a soutěže, opékání špekáčků, hudební doprovod a možná přijde i Bílá paní!“ dodává kastelánka hradu Landštejn Eliška Niederová.