La Traviata je v pořadí již čtvrtou zpěvohrou, která zazní na zámku. Souběžně se budou promítat také titulky zpívaného operního textu

„Letos se mohou milovníci opery těšit na dílo Giuseppe Verdiho La Traviata. Toto operní představení o čtyřech dějstvích je napsané podle románu Alexandra Dumase mladšího Dáma s kaméliemi. Projekt byl finančně podpořen grantem z Jihočeského kraje,“ informovala vedoucí oddělení kultury Městského úřadu v Jindřichově Hradci Yvetta Papežová. Diváci zhlédnou představení nastudované v italském originále a představí se zde přední umělci souboru opery, orchestru, sboru a baletu Národního divadla v Praze.
„Souběžně se zpěvem budou posluchačům promítány české titulky. Dosavadní tři opery navštívilo vždy okolo 1000 lidí a i letos očekáváme stejný zájem,“ řekla Papežová.
Operní představení se vybírá podle aktuálního programu souboru a je vždy také nutno přihlédnout k technickým možnostem na třetím zámeckém nádvoří.
„V pátek se postaví pódium a připraví se scéna. Zároveň se provedou světelné zkoušky. V sobotu přijede soubor. Během dne se zkouší a večer ve 20 hodin se již hraje,“ sdělila Yvetta Papežová.
Vstupenky na představení si je možno zakoupit v Informačním středisku města Jindřichův Hradec, v pokladně státního hradu a zámku a kulturního domu Střelnice.
Hodinu před představením pak budou k dostání pouze v pokladně na zámku. Cena jednotlivých vstupenek je 700, 300 a 250 korun.