„Celkem se uskutečnilo třicet sedm představení. V každém z nich účinkovalo devět herců a čtyři až šest tanečníků. Velice nás těší, že byl o noční prohlídky stále zájem. Lidé si už i zvykli, že se musí předem objednat. Někdy se nám ale stalo, že si lidé rezervaci nevyzvedli a ani ji neodhlásili,“ řekl pořadatel prohlídek Antonín Kaška.
Za úspěch určitě mohou i nádherné prostory jindřichohradeckého zámku, ať je to již Černá kuchyně, rondel či zámecká kašna.
„Každoročně připravujeme nový scénář a naši herci se vžijí do rolí zámeckých pánů, jejich poddaných a nesmí tu nikdy chybět nějaká ta záhadná bytost z pohádek a pověstí. Letos to byl vodník z vypuštěného Vajgaru a již tradičně Bílá paní, která neodmyslitelně k tomuto zámku a nočním prohlídkám patří,“ informoval Kaška.
Na své si přišli malí i velcí návštěvníci. Letos jich bylo celkem 3793. Nejvíce budou jistě vzpomínat na mluvící kašnu a tance v zámeckém rondelu. Jedno z dětí si z každé noční prohlídky odneslo kouzelný kapesníček Bílé paní.
„Vajgar se začal pomalu napouštět, takže se vodník mohl vrátit domů do rybníka a i Bílá paní se odebrala nazpět do svých komnat. Pomalu už začínáme pracovat na novém příběhu pro příští rok, kdy se budou konat jubilejní patnácté noční prohlídky,“ dodal Antonín Kaška.