„Letos jsem hudební seskupení, které bude na koncertu hrát, nazval Vánoční orchestr Petra Přibyla. Tato každoroční akce je ukázkou spolupráce profesionálů s amatérskými hudebníky a zpěváky. Tím dostává koncert další, lidštější rozměr,“ informoval mistr viol orchestru Národního divadla v Praze Petr Přibyl.

Zpěváci a sbory

Letos se mezi zpěváky objeví, pro velký loňský úspěch, Aneta Mazancová z Jindřichova Hradce, páter Jiří Veith, který bude nejen zpívat, ale bude pořad i konferovat, a sólista opery Národního divadla Jiří Sulženko.

„Nesmíme také zapomenout na pěvecké sbory. Po létech se vrací sbor Cordia z Telče pod vedením sbormistra Pavla Saláka a z Jindřichova Hradce je to dětský sbor Nova Domus, který vede Ivana Písařová,“ dodal Přibyl.

Součástí koncertu bude i obraz s vánoční tématikou, který pro tuto slavnostní příležitost namaloval jindřichohradecký výtvarník Vladimír Nosek. Budou zde vystaveny i soutěžní obrázky žáků ze základních škol, které se do soutěže zapojily. „Jaký námět obrazu Vladimír Nosek zvolil, vám neřeknu. Bude to překvapení, které je přichystáno pro návštěvníky koncertu. Zároveň zde odměníme i nejlepší mladé soutěžící výtvarníky ze zúčastněných základních škol,“ řekl za pořadatele Vladimír Klíma. Vstupenky na koncert je možno zakoupit v pokladně Střelnice.