Novinka je úplně z jiného soudku, než vaše předchozí knihy. Jak vás napadlo napsat detektivku, co vás na tomto žánru lákalo?
Pravda je, že mým prvotním úmyslem nebylo napsat detektivku. Ale když jsem byla na ostrově Tenerife, zdejší krajina mě natolik pohltila, že jsem si řekla - bylo by fajn zasadit do zdejšího prostředí figury mé příští knihy, abych čtenářům přiblížila místa, kde se mi líbilo. Ještě předtím, než jsem se vrátila z dovolené, měla jsem jasno, že hlavní hrdinkou knihy bude mladá krásná spisovatelka – jako já (smích), která se stane obětí velmi nebezpečné hry. Do Čech jsem se vracela se spoustou malých lístečků s poznámkami. A podle ohlasů čtenářů mohu říct, že kniha Nebezpečná hra se velmi povedla.

V čem bylo psaní detektivky jiné než psaní humorně laděných knížek?
Překvapilo mě, že to zas tak odlišné není. Jsem intuitivní autor, tedy píši podle citu a nedržím se předem vymodelované konstrukce. Je to mnohem zábavnější. Sama jsem překvapená, co se mým hlavním hrdinům děje a kam je jejich cesta dovede. Snad jen, že v detektivce je více napětí, což mě baví. Ale protože mám ráda humor, ani v této detektivce nechybí pár postav, které svým postojem k životu a hláškami sem tam čtenáře pobaví.

Musela jste dělat kvůli práci nějaké speciální rešerše?
Měla jsem tu výhodu, že jsem prostředí, ostrov Tenerife, ve kterém se děj odehrává, sama dobře procestovala, takže jsem mohla zprostředkovat čtenářům nefalšované reálie a zúročit své dojmy z krajiny, lidí a života na jednom z půvabných Kanárských ostrovů.

Každopádně momentálně začínám pracovat na další knize s tajemnou spisovatelkou Monikou Hrubešovou. A samozřejmě opět v netradičním prostředí.

Na co se tedy mohou čtenáři těšit příště?
Další novinku představím již v květnu, a to na 23. mezinárodním knižním veletrhu Svět Knihy, který se koná v Praze. Bude to kniha pro děti od devíti let. Kniha se jmenuje Hortensie Malinová Velká záchrana. Hlavní postavou knihy je spisovatelka, která se dostala do potíží a tři děti, které její problémy po těžkých zkouškách vyřeší. Opět jsem při psaní knihy fungovala nejenom jako spisovatelka, ale jako matka, tudíž je kniha nejenom čtivá, zábavná, napínavá, ale i lehce poučná. Je psána s velkou dávkou humoru, kterou při čtení ocení i rodiče a prarodiče. Troufla bych si ji označit za knihu spadající do nové moderní kategorie psaní, které osloví všechny věkové kategorie, které „umí“ být stále dětmi a dovedou se bavit tím, jak děti vnímají svůj svět a jak vidí svět dospělých. Určitě se mají čtenáři na co těšit.