Poprvé se představí v červenci na Musicfestu Přeštěnice, v srpnu okusí atmosféru rožmberského podhradí. A budou to koncerty hodně syrové. „Vrátili jsme se ke kytarám,“ říká zpěvák Michal Malátný.

Berete dvě jihočeské zastávky letního turné jen jako další štace, nebo se těšíte třeba na kouzlo hradu?
Před několika lety jsme odjeli turné po hradech s Ready Kirken a byl to skvělý zážitek. Jen má tu nevýhodu, že hrady nestavěli pro tyhle akce, takže je velký problém dostat tam aparaturu a pódium.

A Přeštěnice na Písecku?
Náš baskytarista a saxofonista jsou z Písku, jezdíme tam na soustředění. Písek mám na jihu nejradši.

Jaké písně fanoušci uslyší?
Náš nový bubeník Ota Petřina se naučil, co jsme mu řekli. Snažíme se nehrát pořád dokola to samé, takže jsme vytáhli staré písně jako Game is over nebo Serotonin. Budeme hrát většinu rychlejších a minimum pomalých.

Jste s novým bubeníkem spokojeni?
Odjel s námi akustické turné po divadlech, kde jsme se sehrávali, a dopadlo dobře. Teď máme za sebou tři větší akce a cítím jistotu. Protože je o dost mladší, vyrostl na dost jiné muzice typu Limp Bizkit, ty tvrdé party má sjeté, tak bubnuje se strašnou energií, agresivně, což je velice oživující.

Takže trochu návrat k začátkům.
Ano. Vrátili jsme se ke kytarám, hrajeme bez piana a snažíme se, aby to bylo hodně syrové. Jsme rocková kytarová kapela.

(vkc)