Dvoudenní akce navazuje dle pořadatele na projekt Live 8, který měl před dvěma lety poukázat na problém hladomoru a nemocí (AIDS) v době konání Summitu G8 osmi nejmocnějších zemí světa v St. Petersburgu. „Část výtěžku z festivalu poukážeme na konto pomoci africkým zemím s názvem Postavme školu v Africe,“ podotýká organizátor Radek Mican s tím, že dramaturgii postavil na koktejlu namíchaném skrz hudební žánry.

Na dvou stage – Europa Stage a Africa Stage – se tedy vystřídá od páteční 15. hodiny do sobotní 22. hodiny na dvacet známých i neokoukaných kapel a formací. Vedle, na hudební scéně poměrně známých jmen jako je Škwor nebo Vodovod, určitě nezklame svěžestí a originalitou česká kapela –123 Min, jejíž členové vzpomenou sólem na bicí na textaře a bubeníka kapely Chinaski.

Objeví se také mladá táborská čtyřčlenná skupina Another Way nebo mladoboleslavský Syndrom. Jihočechy budou reprezentovat tři „véčka“ , pod kterými se skrývá českobudějovická „indie – rockerollová kapela VVV, punk–rocková“ kapelka Kick 69 a živelnou energii z Písku přiveze Possibilní explikace. Zajímavou podívanou bude i americké duo Christopher Rankin (basa) a Hilary Binder (bicí).

Multižánrovou směs uslyší přítomní v provedení skupin Suicide, Jumanji, Kokosass, Hodně podně, Žlutý fialky, Nový hrábě a Ticho de pre Coupé BAND.

Součástí festivalové plochy bude stanová vesnička s vytvořeným zázemím a chybět nebude ani občerstvení. Vstupenky stojí v předprodeji 300 Kč.