Na jevišti v Divadle Josefa Kajetána Tyla moderovali slavnostní zahájení slovenský herec Pavol Seriš a jeho český kolega Vladimír Polívka, syn Bolka Polívky. “Animátoři jsou strašně pracovití lidé, málokdo ví, kolik za tím stojí úsilí,“ myslí si Vladimír Polívka. Tvůrcům animovaných filmů by rád vzdal hold. Měli prý obavy z publika. „Bylo tam hodně lidí ze zahraničí a některé vtipy jsou nepřeložitelné,“ vysvětlil nakonec spokojený Pavol Seriš, který moderoval ve slovenštině. „Já tu jsem jako jeho překladatelka,“ vtipkuje Vladimír Polívka.


Publikum zaujali svými sladěnými květovanými košilemi a ponožkami s obrázky. „Paľo je jediný člověk, který si se mnou vezme jahodové ponožky,“ směje se Vladimír Polívka.

Tipy Deníku
sobota: 10 h: Živitel, Kanada, Irsko, Lucembursko, kino Světozor; 13.30 h: Pohádky naruby, Zlatá hvězda; 19 h: Slavnostní zakončení festivalu, Divadlo Josefa Kajetána Tyla
neděle: 15 h: Mutafukaz, Francie, Japonsko, Roháč

Jako moderátoři v sobotu provedou i závěrečným ceremoniálem Anifilmu, kde předají třináct festivalových cen výhercům v sedmi soutěžních kategoriích. „Budou různé skeče, budeme tam asi i v plavkách a vestách, Vladimír bude v hasičském úboru, budeme střídat kostýmy. Dojde i na košile, použijeme je na závěr, abychom tam tomu dali takovou seriózní tečku,“ láká Pavol Seriš. „Seriózní tečku s takovýma košilema?!“ obrací jeho slova ve vtip s hraným údivem Vladimír Polívka.Oba měli v týdnu ještě další pracovní povinnosti jinde, třeba v Písku nebo v Praze. Od včera jsou ale opět v Třeboni. „Chci si prohlédnout program a v pátek večer bych něco rád viděl ale sobota bude dost pracovní,“ uvažoval před odjezdem z Třeboně Pavol Seriš. To Vladimír Polívka prý na filmy moc nechodí. „Já radši divadlo. Něco si ale najdu,“ slíbil herec.Svou první návštěvu Třeboně si chválí. „Jsem tu poprvé a mám to tady rád,“ hodnotí Vladimír Polívka. Myslí si, že Třeboň je takový hezčí Hradec Králové.