„S přičteným dospělým doprovodem se na náměstí během akce mohlo vystřídat několik tisíc lidí, jen ve špičce jich bylo mezi dvěma až třemi tisíci,” uvedla vedoucí hradeckého informačního střediska Zuzana Bedrnová.

Děti si nejdřív u hlavního stánku od čertice vyzvedly prázdnou kartičku, se kterou následně obcházely pět stanovišť a plnily na nich nejrůznější úkoly. Čtyři ze stánku připravili studenti Vysoké školy ekonomické, pátý potom Oblastní spolek Červeného kříže. Jedním z úkolů, za který si malí koledníci vybojovali razítko, bylo například probrat se hromádkou oblečení a vybrat vhodný oděv pro Mikuláše, čerta i anděla. U stánku zdravotníků se potom testovaly vědomosti malých soutěžících.

V šest hodin začali všichni i přes nepříjemný déšť sledovat ohnivou šou, která ovládla náměstí. Čtvrthodinové vystoupení následně završil anděl v bílém rouchu, který se za pomoci dobrovolných hasičů pozvolna snášel mezi lidi ze staré radnice.

Na „pekelné odpoledne” se dorazil podívat i starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka. „Takový zájem jsem vážně nečekal,” poznamenal při sledování fronty u stánku se soutěžemi a úkoly o sladké odměny.

„Stejně tak mě překvapila obrovská účast Hradečáků na rozsvěcení vánočního stromu minulý týden, kdy bylo náměstí úplně stejně plné,” dodal Mrvka na závěr.