„Sobotní program kina jsme nezrušili, ale před začátkem promítání vyzve pracovník návštěvníky k uctění památky obětí minutou ticha. Státní vlajku vyvěsíme na půl žerdi na celý víkend,“ uvedl starosta Suchdola nad Lužnicí Jan Kronika.

Zatímco také v Jindřichově Hradci bude o víkendu kino Střelnice promítat normálně, protože je v programu drama, neuskuteční se v sobotu představení orientálních tanců ani Senior klub, které se měly konat v sále kulturního domu.

„Nedovedeme si představit, že by po minutě ticha měl přijít tanec,“ zdůvodnil vedoucí kulturního domu Střelnice Radim Staněk. Břišní tance byly přesunuty na termín 1. května, Senior klub však nahradit nelze, protože na příští neděli je naplánována pohádka pro děti. „Nejspíš seniorům připravíme na příště nějaký hudební dárek,“ dodal Staněk. Třeboňáci a návštěvníci města o bohatý víkendový program nepřijdou. Přesto i zde bude uctěna památka polských vládních představitelů, kteří při katastrofě zahynuli.

„V sobotu pořádáme tradiční květinové trhy na Masarykově náměstí, tak vyvěsíme na věž staré radnice polskou státní vlajku s černou stuhou na jejím okraji, bude tam až do pondělka,“ uvedl ředitel třeboňského Informačního a kulturního střediska Jaroslav Císař.

V rámci doprovodného programu Amarylis na zámku Třeboň je připravena i módní přehlídka modelů studentů uměleckého studijního oboru Modelování a navrhování oděvů SOŠ a SOU Třeboň. Před jejím zahájením bude podle zástupkyně ředitele školy Marie Florianové také uctěna památka minutou ticha.

Stejně se zachovají i organizátoři nedělního třeboňského cyklistického závodu. „Budeme mít na náměstí ozvučení a moderátora, ten na startu v 10 hodin vyzve účastníky, aby uctili pietu minutou ticha,“ vysvětlil organizátor závodu Cyklosport Hájek Liga 2010 Jan Hájek.